aranżacja wnętrza młodzieżowego pokoju
25
kwi

Komfortowy pokój dla nastolatka

Życie nastolatka w wielu aspektach różni się od codzienności dorosłego. Pomimo to, każda osoba – niezależnie od wieku – pragnie przebywać w miejscu, w którym będzie czuła się w pełni komfortowo. Marzeniem młodych ludzi jest piękny pokój, przeznaczony do miłego spędzania czasu, ale jednocześnie będący azylem oddzielającym od reszty domowników. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zaaranżować wnętrze pomieszczenia dla swojego dziecka, świetnie trafiłeś. 

Ustal dokładne przeznaczenie pokoju 

Oczywiście wiadomo już, że aranżujemy pokój dla nastolatka, ale każdy człowiek jest inny. Warto więc dokładnie przeanalizować konkretne potrzeby, które ma młody człowiek. Zwróć szczególną uwagę między innymi na: 

  • pasje i zainteresowania – inaczej urządza się wystrój pokoju domatora, a inaczej osoby spędzającej czas głównie na zewnątrz. Przykładowo, jeśli nastolatek uwielbia czytać książki, dobrym pomysłem jest zainstalowanie półek ściennych w celu praktycznego przechowywania literackich zbiorów; 
  • potrzeby szkolne i zawodowe – zazwyczaj nastolatek ma obowiązek przebywać wiele godzin przy biurku, należy więc zapewnić mu tę możliwość; 
  • ilość osób w pokoju – w przypadku jedynaka lub jedynaczki, sprawa jest prosta.  Posiadając rodzeństwo, trzeba natomiast dokładnie opracować strategię rozmieszczenia mebli i wszelkich innych, potrzebnych rzeczy. 
pokój w minimalistycznym stylu

Najważniejsze cechy nowoczesnego pokoju nastolatka 

Zapoznaj się teraz najważniejszymi cechami, którymi powinien odznaczać się pokój dla nastolatka, zaaranżowany w nowoczesnym stylu. 

 Meble W zależności od preferowanego przez Ciebie stylu, możesz wybierać spośród rozmaitych szaf, biurek i innych mebli. 
 Dobór kolorów Ile gustów, tyle opinii, więc zachęcamy do zabawy kolorami. Łączenie różnych barw daje fantastyczne efekty. Pamiętaj jednak, że nowoczesny styl cechuje się zrównoważoną i stonowaną kolorystyką, którą ewentualnie dopełniają odważniejsze dodatki. 
 Kreatywne dodatki Aranżacja wnętrz nie polega tylko na wyposażeniu pomieszczeń w meble. Żeby móc prawdziwie cieszyć się z pięknego pokoju dla nastolatka, należy zadbać o oryginalne dodatki. Podkreślą one dany styl aranżacyjny oraz upodobania młodego człowieka. Nie przesadź jednak z ich ilością. 
 Postaw na minimalizm Nowoczesny styl wyróżnia się prostotą. Priorytetowe znaczenie ma funkcjonalność poszczególnych elementów. 

Dodatki i minimalizm – czy to realne połączenie? 

Jeżeli chcesz urządzić pokój dla nastolatka w nowoczesnym wydaniu, zadbaj o prostotę. Czy to w konsekwencji oznacza, że musisz zrezygnować ze wszystkich dodatków? Absolutnie! Jak już wcześniej wspomnieliśmy – nowoczesne pokoje także zawierają dodatkowe elementy. Co więcej, niektórzy bez nich nawet nie wyobrażają sobie wnętrza. Podstawą jest jednak umiar. 

Najlepsze dodatki to takie, które doskonale dopełniają całość, ale nie pełnią głównych funkcji. Ponadto, nie można zapominać o najważniejszym celu, którym jest bez wątpienia podniesienie poziomu komfortu. Do aranżacji wnętrz nowoczesnego pokoju idealnie nadają się między innymi: 

  • pufy, 
  • obrazy, 
  • dywany, 
  • lampki biurowe, 
  • specjalnie zaprojektowane meble, na przykład rozkładane kanapy. 
biurko z fotelem i lampką

Rozdziel poszczególne strefy nowoczesnego pokoju 

Podział stref w pomieszczeniu polega na umiejętnym wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni. Życie młodego człowieka powinno być harmonijne. Oznacza to, że miejsca do spania i nauki nie powinny się ze sobą przeplatać. Z tego względu, w jednej części pomieszczenia ustaw biurko, fotel i lampkę, a w drugiej łóżko wraz ze stolikiem nocnym. 

Zwróć także uwagę na inne meble. Szafa, w której przechowywane będą ubrania, nie powinna przeszkadzać zarówno w nauce, jak i odpoczynku. Jeśli nastolatek często spotyka się ze znajomymi bądź przyjaciółmi, przydatne okażą się dodatkowe siedziska lub rozkładane łóżko. Świetnym pomysłem jest także stworzenie kąciku zainteresowań. W tej strefie młody człowiek będzie mógł swobodnie rozwijać swoje pasje. 

Pokój dla dziewczyny/chłopaka – różnice i podobieństwa 

Podstawowa różnica dotyczy kolorystyki. Z reguły chłopcy decydują się na bardziej stonowane barwy, natomiast wśród dziewczyn dużą sympatią cieszą się odważne kolory. Podobne rozbieżności dotyczą zainteresowań. Hobby mają przecież niebagatelne znaczenie podczas wyboru dodatków. Płeć męska częściej preferuje gry komputerowe, sport lub motoryzację. Każdy człowiek jest jednak inny, a świadczy o tym choćby fakt, że coraz popularniejsze staje się aranżowanie wnętrz pokojów dla nastolatków w sposób uniwersalny. 

łóżko w młodzieżowym pokoju

Nasze rozwiązania to efekt lata doświadczenia

Podsumowując, nowoczesny pokój dla nastolatka powinien wyróżniać się przede wszystkim prostotą, połączoną z funkcjonalnością. Im praktyczniejsze pomieszczenie, tym większe korzyści odniesie młody człowiek. Aranżacja wnętrz może wydawać się skomplikowana, ale jeśli zajmą się nią profesjonaliści, koncepcja zostanie sprawnie wykonana. MAZZANI działa na terenie Warszawy, lecz jeżeli potrzebujesz projektu online, jesteśmy dostępni niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania. 

Perfekcyjnie zaaranżujemy Twoje wnętrza! 

Pytania naszych klientów:

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas urządzania pokoju dla nastolatka?

W przypadku pokoju dla nastolatka, z pewnością są to: pasje i zainteresowania, potrzeby szkolne i zawodowe oraz ilość mieszkających w pokoju osób. Zawsze istotna jest także wielkość pomieszczenia.

Jakie są najważniejsze cechy nowoczesnego pokoju nastolatka?

Przede wszystkim funkcjonalność poprzez dobór właściwych mebli takich jak: łóżko, pojemna szafa czy biurko. Łącz też barwy i dopełnij je praktycznymi dodatkami. Nie zapomnij jednak o prostocie.

Czy można udekorować pokój nastolatka w nowoczesnym stylu?

Oczywiście, że tak. Prostota i minimalizm, charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, nie oznaczają kompletnego braku dodatków i ozdób. Ważne, aby nie przesadzić z ich ilością.

Czy trzeba rozdzielać pokój ze względu na płeć?

Nie jest to koniecznością, ponieważ możemy zaaranżować wnętrze uniwersalnego pokoju dla nastolatka. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań.