zielone ściany w kuchni
25
kwi

Najpopularniejsze treny we wnętrzach

Moda – także ta dotycząca projektów wnętrz – kocha ciągłe zmiany. Umożliwia to powstawanie nowych trendów, których szeroka gama pozwala nam na wachlarz możliwości, który zadowoli każdą osobę. Z myślą o tym, przedstawiamy listę najpopularniejszych trendów w ostatnich miesiącach.

Natura

Zarówno kolorystyka jak i materiały bliskie naturze zdobywają coraz większą popularność wśród projektantów wnętrz i ich klientów. Meble i dodatki z naturalnych materiałów, to tylko wierzchołek góry lodowej. Oprócz tego istotną rolę odgrywają kolory, które mają na celu przywodzić na myśl naturę, umożliwiając mniej czy bardziej symboliczny z nią kontakt we wnętrzu własnych czterech ścian. Najważniejszymi z nich są:

  • zieleni, w przeróżnych wariantach kolorystycznych np. oliwkowy, mięta,
  • fiolet i takie jego odcienie jak: lawenda, bez, oraz jagodowy,
  • brąz, przede wszystkim barwy nawiązujące do kolorów ziemi.

Za tymi odcieniami stoi niewątpliwie rosnący sentyment za latami 80. Taki energetyczny dodatek z pewnością ożywi i na nowo „stworzy” Wasze wnętrze.

Poza tymi silnymi barwami, wciąż istotna pozostaje klasyka taka jak: kolory ziemi ( beże, brązy i odcienie szarości). Dlatego także minimaliści lubujący się w sprawdzonych metodach, nie muszą obawiać się problemów, z próbami dostosowania się do rosnących trendów.

wygodna kanapa w salonie

Nietuzinkowe meble i wygodne materiały

Nadchodzący sezon mówi stanowcze i zdecydowane „nie”, nudnym meblom, zwłaszcza kanapom i fotelom. Zamiast klasycznych wzorów, beżów i minimalizmu, w tym sezonie lepiej zdecydować się na kontrastujące ze sobą kolory, a wszystko w stylu retro. Eklektyczne połączenia materiałów i barw, zdecydowanie ożywią Wasze otoczenie i tchną nowego ducha, dając Wam energię na każdy dzień, tak potrzebną zwłaszcza teraz w jesienno–zimowym okresie.

Wygląd to jednak nie jedyny konieczny element. Prócz tego pamiętajcie, żeby meble były wykonane z jak najwygodniejszych materiałów. Pozwólcie sobie na komfort w codzienności, dzięki wygodnym, wręcz otulającym Was tkaninom. Ostatnim finałowym elementem jest preferowany kształt mebli, które powinny być przyjemnie zaokrąglone.

Kamień dobry na wszystko

Niejako w kontrze do wspomnianej wygody i delikatnych materiałów, kolejnym ważnym trendem zyskującym coraz większą popularność jest zwrócenie się ku kamieniowi. W tym miejscu uspokajamy – nie chodzi bynajmniej o kamienne meble – lecz materiał ten ma stanowić jedną z najważniejszych osi definiujących wygląd pomieszczenia.

Na pierwszym miejscu występuje przede wszystkim włoski marmur, który przyciąga uwagę swoim ponadczasowym, niemalże uświęconym przez tradycję wieków – pięknem. Biel połączona z żyłkowymi kontrastami, tworzy materiał, który świetnie wkomponuje się w szereg stylizacji, zwłaszcza tych minimalistycznych, dodając im luksusowego sznytu.

Kamień to jednak nie tylko marmur. Również mniej szlachetne odmiany zyskują na popularności, przyjmując formę dodatków, dekoracji, ale także materiału ściennego, czy nawet elementów mebli – zwłaszcza stoły z kamiennym blatem robią w ostatnim czasie prawdziwą furorę.

bawełniane siedzisko

Zorganizuj swoją przestrzeń

Mieszkania i domy odgrywają coraz to większą rolę w życiu codziennym, a nawet zawodowym, dlatego też powinniście jak najlepiej dbać o zagospodarowanie przestrzenią, a także porządek. Wszystko po to, by przestrzeń ta stała się jeszcze bardziej funkcjonalna, ułatwiając nam aktywność w jej obrębie. Systemy modułowe, organizatory, szafki, wszystko to must have, w najbliższym sezonie. Dzięki tym kilku prostym sprzętom Wasze mieszkanie może przestać odstraszać ciasnotą, a zamiast tego pełnić funkcję minimalistycznej oazy.

Nasze projekty to idealne połączenie stylów

Jak więc widać w tekście nowe trendy warte są rozważenia. Jeśli jesteś zainteresowany zmianą w swoim wnętrzu i mieszkasz w okolicach Warszawy, skontaktuj się z nami, zespół wykwalifikowanych projektantów z MAZZANI pomoże Ci spełnić marzenia. Realizujemy projekty online w całym kraju!

Pytania naszych klientów:

Jakie kolory są modne w tym sezonie?

W obecnym sezonie najmodniejszymi kolorami są te związane z naturą. Będzie to przede wszystkim roślinna zieleń, owocowy fiolet, a także brązy w kolorach ziemi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj do artykułu.

Jaka kanapa do salonu?

W tym sezonie królują wygodne meble, wykonane z naturalnych, przyjemnych w dotyku materiałów. Oprócz tego dużą wagę należy przyłożyć do kształtu i wybrać obłe meble, otulające krągłościami.

Jak zadbać o przestrzeń w mieszkaniu?

Jeśli masz problem z uporządkowaniem swojego domu, koniecznie postaw na organizery, a także meble modułowe, które dzięki swojej przemyślanej formie, staną się idealnymi miejscami na przechowanie wszystkich zebranych skarbów. Dzięki temu mieszkanie będzie o wiele bardziej przejrzyste, a co za tym idzie, przyjemne.