22
kwi

Aranżacja sypialni na poddaszu. W jaki sposób zaplanować rozkład sypialni ze skosami? Sprawdź, jakie rozwiązania można wykorzystać.

Sypialnia na poddaszu 

jasne ściany na poddaszu

Komfortowa sypialnia ze skosami  

Urządzanie sypialni znajdującej się na poddaszu może być nie lada wyzwaniem. Kłopotliwe skosy, które utrudniają rozmieszczenie poszczególnych mebli i dodatków, są najtrudniejszą przeszkodą w aranżacji tego wnętrza i nie wszyscy potrafią sobie z tym poradzić. Na szczęście istnieje kilka trików, które sprawią, że ten pokój może dobrze wyglądać. Sprawdź z pomocą naszych projektantów, w jaki sposób zaplanować przestrzeń w sypialni na poddaszu. 

Aranżacja sypialni na poddaszu  

Ważne jest, aby optycznie powiększyć i podwyższyć pokój, który znajduje się na najwyższym piętrze. Aby móc spełnić ten warunek, należy wykorzystać jasne kolory w odcieniach bieli, beżu, szarości bądź ecru. Taka kolorystyka pozwoli również na odpoczynek po ciężkim dniu oraz na rozjaśnienie przestrzeni, dlatego zrezygnuj z ciemnych barw. Jasne kolory dodatkowo sprawią, że sypialnia będzie bardziej przytulnym miejscem.  

Wybór odpowiedniego łóżka  

Sypialnia na poddaszu bardzo często charakteryzuje się tym, że jest niska. Aby móc funkcjonalnie wykorzystać tę przestrzeń, należy postawić na wybór odpowiedniego łóżka. Na rynku jest dostępnych wiele niskich modeli, które znajdują się tuż nad podłogą lub nawet na samej podłodze. Ten niski mebel jest przydatny w momencie, gdy skosy dachowe są bardzo nisko. Umożliwia on uniknięcie uderzenia w głowę podczas codziennej pobudki. Pamiętaj również o doborze wygodnego materaca, który pozwoli Ci na odpowiedni odpoczynek. Odradzamy całkowitą rezygnację z łóżka, ze względu na konieczność przepływu powietrza między podłogą a materacem, aby nie dopuścić do powstania grzybów spowodowanych przez wilgoć.  

niskie łóżko

Jakie meble wybrać?  

W tym problematycznym pomieszczeniu najłatwiej jest skorzystać z usług stolarza, który idealnie dopasuje meble do Twoich potrzeb. Jednak jest to dość duży wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić.   

W sypialni na poddaszu wybierz meble, które nie będą zajmować dużo miejsca. Jeśli masz możliwość, szafę z ubraniami postaw w garderobie lub innym pomieszczeniu, gdyż to może dodać przestrzeni w Twojej sypialni. Niska komoda lub szafka RTV sprawdzą się idealnie w tym pomieszczeniu. Możesz zrezygnować również z szafek nocnych i zamiast nich zamontować kinkiety po bokach łóżka, aby zaoszczędzić miejsce na tradycyjne lampki nocne. 

Oświetlenie  

W pomieszczeniu, gdzie wypoczywasz, powinno znaleźć się nastrojowe oświetlenie, które będzie tworzyć klimat idealny do relaksu. Postaw na oświetlenie punktowe i zrezygnuj z tylko jednego źródła światła. Możesz do tego wykorzystać kinkiety, lampki nocne lub podświetlenie led mebli, np. szafki pod telewizorem. 

kinkiety przy łóżku

Dekoracje w sypialni na poddaszu  

Aby sypialnia ze skosami dachowymi prezentowała się jak najlepiej, należy wykorzystać różne techniki, które optycznie pozwolą nam na powiększenie tego pomieszczenia.  

  •     Duże lustro – jest najbardziej popularną, a zarazem najbardziej efektywną sztuczką w powiększaniu niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Pamiętaj, aby było ono naprawdę duże, bo zależy nam również na podwyższeniu sypialni.  
  •     Fototapeta 3D – jest ona dobrym rozwiązaniem, które również optycznie powiększy pokój. Dobranie odpowiedniego motywu, jak np. widok morski, pozwoli podkreślić styl, na jakim zależy nam, aby miało dane pomieszczenie.  
  •     Rośliny – warto zdecydować się na żywe kwiaty, które są przede wszystkim odpowiednie do mikroklimatu panującego na poddaszu. Ze względu na skrajne temperatury w zależności od pory roku lub ograniczony dostęp do światła słonecznego, dobrym pomysłem będzie sansewieria oraz skrzydłokwiat.  
duże lustro w sypialni

Zapraszamy do współpracy 

Aranżacja sypialni na poddaszu może być problematyczna. Jeśli nie masz pomysłu na wykończenie tej przestrzeni, a chcesz, aby wyglądała niepowtarzalnie – skontaktuj się z nami. Nasi projektanci z Mazzani chętnie doradzą Ci, jak w prawidłowy sposób dokonać rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia. Działamy na terenie całego kraju – zapraszamy do współpracy!  

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu sypialni na poddaszu?

Wybierz jasne kolory ścian, które optycznie powiększą oraz rozjaśnią pomieszczenie. Zastosuj niskie meble (łóżko, komodę), aby zaoszczędzić niewielką przestrzeń. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług stolarza, który wykona meble na wymiar.

Jakie dekoracje wybrać?

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie klimatycznego oświetlenia za pomocą kinkietów oraz podświetlenia LED. Wybór dużego lustra doda sypialni przestronności. Podobny, optyczny efekt doda fototapeta 3D. 

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni na poddaszu?

Odpowiednie światło jest bardzo ważne w pomieszczeniu znajdującym się na poddaszu, dlatego wybierz oświetlenie punktowe. Zrezygnuj z jednego źródła światła, ze względu na to, iż może ono dawać niewystarczającą ilość światła.