kuchnia w stylu skandynawskim
24
wrz

Moda na wyspy kuchenne

Wyspa kuchenna to od kilku lat numer jeden wśród trendów wystroju kuchni i aneksów kuchennych. Oczywiście nie każdy może sobie na nią pozwolić, a główną przyczyną tego jest oczywiście brak miejsca. Oto kilka interesujących wskazówek, na które warto zwrócić uwagę przed aranżacją wyspy kuchennej.

oświetlenie nad wyspą kuchenną

Duża przestrzeń to podstawa

Jeśli chodzi o wyspy kuchenne, to najważniejsza jest duża przestrzeń. Niestety jest to element, który nie będzie odpowiedni do małej kuchni czy niewielkiego aneksu kuchennego z salonem. Pamiętaj, że wyspa to także powierzchnia wokół niej, czyli miejsce, w którym będziemy przygotowywać nasze posiłki oraz je spożywać. Między innymi właśnie dlatego warto zainwestować w stołki barowe.

Jeśli zdecydujemy się na wyspę kuchenną do małej, niewystarczająco metrażowej kuchni, nie dość, że nie będzie ona wyglądać zbyt estetycznie to w dodatku nie spełni wszystkich swoich funkcji.

Wyspa kuchenna a stół

Nasza wyspa kuchenna może nam posłużyć jako pewnego rodzaju stół, łączony z blatem roboczym. W takiej sytuacji wystarczy postawić przy niej krzesła, np. taborety barowe i nie musimy się już martwić o zagospodarowanie miejsca do spożywania posiłków. To idealne rozwiązanie, gdy w domu mamy też takie pomieszczenie jak jadalnia, w którym możemy bardziej oficjalnie przyjmować naszych gości. Gdy jednak takiego rozwiązania brak, tu pojawia się problem. Wyspa kuchenna jest idealnym miejscem do zjedzenia śniadania czy obiadu, ale dla dwójki, maksymalnie trójki osób. Gdy przyjedzie do nas rodzina z wizytą, niewystarczająca ilość miejsca do jej przyjęcia może stanowić wyzwanie. Dlatego też wyspa jest idealnym rozwiązaniem głównie do domów z dużą, przestronna kuchnią.

wyspa kuchenna w stylu minimalistycznym

W co wyposażyć wyspę kuchenną?

Naszą wyspę kuchenną możemy wyposażyć w wiele przydatnych urządzeń, np. w zlewozmywak, płytę grzewczą, pochłaniacz powietrza lub wyciąg (pamiętaj, że wymaga on przewodu wentylacyjnego). Dodatkowo warto zagospodarować na niej boczny blat roboczy. Wtedy przygotowanie posiłków i wszelkie prace kuchenne mogą się zamknąć w przestrzeni całej wyspy. To ciekawe rozwiązanie w aneksach kuchennych, mamy możliwość przygotowywania posiłków, będąc cały czas odwróconym w kierunku salonu, w którym przebywają np. nasi goście, rodzina czy małe dziecko, z którego nie powinniśmy spuszczać z oka. Z kolei zamontowanie nad nią oświetlenia, np. w postaci wiszącej lampy, to obowiązkowy element, który zadba o komfort pracy.

Wyspa w kuchni zwiększy funkcjonalność podczas gotowania i nada naszemu wnętrzu nowoczesnego charakteru. Jak mogliście zauważyć, istnieje wiele różnych możliwości jej aranżacji. Jeśli metraż Twojej kuchni jest wystarczający, to śmiało postaw na wyspę kuchenną.

biała kuchnia z wyspą

Zaaranżujemy Twoją kuchnię

Projektowanie domów i mieszkań to trudne zadanie, ponieważ wymaga znajomości wielu technik i estetyk w taki sposób, by stworzyć ciekawą przestrzeń. Znacznym ułatwieniem może okazać się wizualizacja wnętrz, która pozwoli uniknąć niepotrzebnych błędów. Specjaliści z MAZZANI to doświadczeni architekci, którzy z przyjemnością pomogą Ci stworzyć przestrzeń dostosowaną do Twoich potrzeb! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Czy wyspa kuchenna może pełnić funkcję stołu jadalnego?

Pamiętaj, że wyspa kuchenna to także powierzchnia wokół niej, czyli miejsce, w którym możemy przygotowywać nasze posiłki, ale również je spożywać. Wystarczy dokupić do niej krzesła lub taborety barowe, a stanie się idealnym stołem jadalnianym dla dwójki lub trójki osób.

Czy wyspa kuchenna pasuje do kuchni w stylu industrialnym?

Oczywiście, wyspę kuchenną możemy tak naprawdę zaaranżować w dowolnej estetyce. W tym przypadku warto zamontować nad nią metalowy wyciąg oraz zakupić czarne akcesoria, aby stworzyć industrialną aranżację.

Jaki blat wybrać do wyspy kuchennej?

To zależy od tego, w jakim stylu planujemy urządzić nasza kuchnię. Do aranżacji w estetyce glamour bądź nowoczesnej świetnie odnajdzie się marmurowy blat dodający elegancji, z kolei do rustykalnego wystroju świetnie pasować będzie drewniany wariant.