ozdobiony stół świąteczny
12
maj

Motywy Świąt Bożego Narodzenia w aranżacji wnętrza 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdej rodziny, która może cieszyć się swoim towarzystwem oraz ozdobionym domem. Pamiętajmy o stylu, który ma panować w naszym domu i wprowadzać nas w świąteczny nastrój. Poniżej przedstawiamy kilka klasycznych propozycji, które pomogą nam w uzyskaniu takiego efektu. 

Świąteczne kolory  

Wybierając się na zakupy, warto zastanowić się nad kolorystyką, jaka ma panować w świąteczny czas. W każdym domu znajdziemy pięknie ozdobioną choinkę, która jest jednym z podstawowych elementów dekoracji. Barwy powinny być dobrane do całego wnętrza, jednak można pokusić się o podstawową paletę, która będzie pasować do każdego wystroju, np. białe, beżowe, szare dodatki i ozdoby. 

Delikatne barwy mogą być przełamaniem dla modnej świątecznej kolorystyki np. burgundu, butelkowej zieleni oraz granatu. Klasycznym wyborem będą: czerwień, złoto lub srebro, które są ponadczasowe i idealnie dopełnią klimat.  

Święta to idealny czas na wykorzystanie naszej wyobraźni w aranżacji wnętrza, więc dekoracje powinny być dopasowane do potrzeb domowników. 

Zieleń To wybór, który zawsze będzie pasował do świątecznego klimatu. Idealnie komponuje się ze złotymi i srebrnymi ozdobami. 
Śnieżna biel To klasyczna droga do świątecznego klimatu. Do białego koloru można dobrać inne barwy, ale idealnie sprawdzą się kryształowe i szklane dodatki oraz metalowe sztućce. 
Czerwień Wystrój w tej kolorystyce będzie współgrał z zielenią i złotem. Jest idealny dla rodzin, które kochają przytulny klimat. Sprawdzą się ozdoby takie jak jabłka, złote orzechy lub gwiazda betlejemska. 
Czerń lub inne odważne kolory To idealny sposób na udekorowanie wnętrza dla osób z wyobraźnią, nie bojących się odważnych aranżacji. Warto dostosować wystrój wnętrza, używając ryzykownych kolorów. 
dekoracje świąteczne na choince

Świąteczne światełka 

Urządzanie wnętrza nie obejdzie się bez błyszczących lampek, które bez wątpienia wprowadzają świąteczny nastrój. Wybór jest spory, więc tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia.  

Wielobarwne i migoczące lampki to niezmienny od lat sposób na udekorowanie świątecznej przestrzeni, a jeśli kochamy minimalizm można zastosować jednolite światełka. Warto pamiętać o akcencie kolorystycznym, który powinien tworzyć całokształt z wystrojem całego wnętrza. 

Stół wigilijny  

Stół wigilijny to specjalne miejsce w tym radosnym okresie, ponieważ to przy nim spotykamy rodzinę oraz znajdujemy czas na rozmowy, których tak bardzo nam brakuje. Dobrym rozwiązaniem w jego ozdabianiu będą naturalne materiały i dekoracje, które wprowadzą przytulną aurę. Idealnie sprawdzą się:  

  • szyszki, 
  • gałązki, 
  • suszone kwiaty i liście, 
  • suszone plastry owoców, 
  • przyprawy np. piernikowa. 

Nie powinno też zabraknąć obrusu, pod którym schowamy sianko. Standardowym wyborem będzie ten w kolorze białym lub pasującym do wystroju wnętrza, warto pamiętać o motywie świątecznym. 

Inne świąteczne dekoracje  

Klimat Świąt Bożego Narodzenia tworzą wszystkie ozdoby, nie tylko wigilijny stół i choinka. Warto zastanowić się nad klasycznymi dekoracjami i znaleźć miejsce na: 

  • wieniec świąteczny, 
  • girlandy, 
  • wiszące gwiazdy, 
  • kalendarz adwentowy. 

Istotną rolę odgrywają dodatki na oknach, można umieścić na nich wiszące lampki, wzbogacając tym ducha Bożego Narodzenia. Warto pokusić się też o ozdoby ze sztucznego śniegu np. Bałwany czy renifery. Będzie to szczególnie dobry pomysł, jeśli nasz dom w ten wyjątkowy czas jest wypełniony dziećmi. 

bombki i gwiazdki

Twoje wnętrza, Twoja osobowość

Wiemy, że świąteczny klimat to nie tylko udekorowany stół, świąteczna choinka czy ozdoby na oknach. Ducha świąt tworzą przede wszystkim ludzie. Jeśli pragniesz pięknego wnętrza nie tylko podczas świąt, z chęcią zajmiemy się aranżacją całego domu lub mieszkania. Nasi specjaliści z MAZZANI są pełni pasji, wiedzy i doświadczenia, które z chęcią przełożymy na Twoją wymarzoną przestrzeń. 

Pytania naszych klientów:

Jakie kolory będą pasować do czerwieni w świątecznych dekoracjach?

Czerwień to klasyczny wybór w aranżacji wnętrza na Święta Bożego Narodzenia. Idealnie będzie pasowała do niej zieleń i złoto, które dobrze komponują się jako całość w pomieszczeniu. Warto zastanowić się nad odpowiednią selekcją kolorystyki dodatków. 

Jakie dodatki wybrać na stół wigilijny?

Wystrój stołu wigilijnego zależy od całej aranżacji świątecznego wnętrza. Powinniśmy dopasować dekoracje i kolory np. pod ozdoby na choince i lampki. Przykładowe dekoracje to: szyszki, gałązki, świeczniki, suszone kwiaty oraz gwiazda betlejemska. 

Jak udekorować choinkę?

Dekoracja choinki to jeden z najważniejszych elementów Świąt Bożego Narodzenia. Warto pamiętać o stonowanej kolorystyce. Czerwień idealnie komponuje się z zielenią i złotem, a biel ze szklanymi i kryształowymi dodatkami. Lamki mogą być migające i wielobarwne, wybór należy do domowników.