salon w kolorach ziemi
24
wrz

Kolory ziemi w aranżacji mieszkania

Stonowane, unikalne palety barw, a także elegancki i nietuzinkowy klimat, to tylko kilka z zalet, jakie niesie za sobą wykorzystanie kolorów ziemi przy urządzaniu mieszkania. Aranżacja ta cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób znudzonych zbyt żywymi kolorami czy przytłaczającymi odcieniami szarości i czerni, obecnymi w większości obecnie popularnych styli.  

zielone kanapy i kwiaty w donicach

Przybliż się do natury, wybierz barwy ziemi 

Mówiąc o kolorach ziemi, chodzi o barwy otaczające nas na każdym kroku, kiedy wychodzimy na zewnątrz – brąz (ziemia, błoto), zieleń (rośliny, drzewa) oraz szarość (skały, góry). Każdy z nas wie, jak te trzy kolory współgrają ze sobą, tworząc majestatyczne krajobrazy, niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy. Korzyści płynące z użycia kolorów ziemi:

  • ponadczasowy styl,  
  • uniwersalność, pasują do każdej stylistyki i mebli,  
  • nadają mieszkaniu przytulnego charakteru,  
  • uspokajają, nawiązując bezpośrednio do natury. 

Warto także zwrócić uwagę, że przy urządzaniu mieszkania czy domu, z wykorzystaniem kolorów ziemi, warto sięgnąć po naturalne materiały – drewno, bawełnę oraz elementy inspirowane tym, co nas otacza. Doskonale sprawdzą się tutaj dodatki w postaci roślin czy obrazy z artystycznymi wizjami poszczególnych żywiołów – będzie to idealne domknięcie kompozycji.  

Wpuść naturę do mieszkania  

Urządzanie salonu zacznij od ścian, te pomaluj na jasny beż. Z kolei podłogę wyłóż drewnem bądź panelami o wyraźnie drewnianej strukturze w jasnym kolorze. Rozwiązanie to już na tym etapie sprawi, że pokój będzie przytulny, a także bardzo jasny, co przełoży się na jego optyczne powiększenie.  

 Jeżeli chodzi o meble, postaw na wygodne, tapicerowane kanapy w kolorze ochry, nawiązującej do promieni słońca. Obok niej ustaw dwa minimalistyczne szklane stoliki do kawy o różnych wysokościach, umieszczone na stożkach w kolorze granitu. Idealnie nawiążą one do skał i zapewnią wyjątkowy klimat.  

W przypadku, gdy posiadasz kuchnie łączoną z salonem, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór okrągłego stołu do jadalni, najlepiej z jasną fakturą drewna. Im będzie bardziej wyrazista, tym lepszy efekt. Przy stole ustaw wygodne, ale proste i stylizowane na wiklinowe krzesła.  

Zwieńczeniem kompozycji salonu będą ochrowe, grube zasłony, nadające przytulnego i ciepłego klimatu. Ustaw dwie duże paprocie, umieszczone w dużych drewnianych donicach, a na ścianie powieś lustra i obrazy przedstawiające Twoje ulubione żywioły.  

kolory ziemi w pokoju

Śpij niczym w środku lasu

Sypialnia ma być miejscem wyciszenia, relaksu i refleksji po ciężkim dniu. Nie może przytłaczać, ma być miejscem, w którym każdego dnia chcemy odpocząć. Potrzeby te idealnie wpisują się w klimat opisywanej aranżacji. Dobrym wyborem będzie postawienie na drewno i zieleń, jest to bardzo kojąca mieszanka, która niemalże każdemu przypadnie do gustu.  

Ściany w sypialni możesz pomalować dowolnie, warto wsłuchać się w swoje potrzeby i upodobania. Polecamy jednak, aby ściana, na której będzie łóżko była w kolorze zielonym, nada to harmonii i wyciszy. Pozostałe ściany pomaluj na jasny odcień szarego, a sufit pozostaw biały. Następnie ustaw duże, drewniane łóżko. Podobnie, jak w salonie, im bardziej wyrazista tekstura drewna, tym efekt będzie lepszy.  

Następnie wybierz dwa stoliki nocne, drewniane, w kształcie pnia drzewa, a z każdej strony łóżka połóż bawełniane dywany, najlepiej w kolorze brązowym, nawiązującym do ziemi. Na jednej ze ścian ustaw beżową komodę i szafę. Komodę udekoruj różnego rodzaju roślinami w szarych doniczkach, na wzór skał. Ostatnim etapem będą zasłony, te w kolorze beżowym wydają się najlepszym wyborem.  

rośliny w sypialni

Tworzymy wyjątkowe wnętrza

Uwielbiasz urządzać wnętrza i poznawać nowe, unikalne style aranżacji mieszkań i domów? My także, nasz zespół ekspertów z MAZZANI każdego dnia selekcjonuje najnowsze trendy, aby odmieniać oblicze Twoich czterech ścian. Nasi doradcy wiedzą najlepiej, w jaki sposób sprawić, aby twoje wnętrze nabrało stylu.  Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie są główne zalety przy wyborze kolorów ziemi?

Ponadczasowy styl, uniwersalność, przytulne, ciepłe i zapraszające do siebie wnętrza. Harmonijna paleta kolorów, nawiązująca do natury, wprowadzająca wyciszenie i pomagająca się zrelaksować po ciężkim dniu.

Czy styl ten będzie dobrym wyborem do małego mieszkania w bloku?

Oczywiście. Jedną z jego zalet jest optyczne powiększanie przestrzeni za sprawą jasnych kolorów. Zastosowanie tych barw w małym mieszkaniu jest wręcz świetnym wyborem.

Czy powyższe barwy są uniwersalne i pasują do każdych mebli?

Tak. Zastosowana w naszym artykule paleta kolorów jest uniwersalna i dosłownie pasuje do każdego rodzaju mebli. Decydując się na nie, nie będzie konieczności przemalowania pokoju przy ewentualnej wymianie mebli.