marmurkowe kafelki łazienkowe
21
wrz

Choć biel wydaje się oczywistym rozwiązaniem kolorystycznym dla łazienki, wielu ogranicza się zastosowanie tego koloru jedynie w jej niezbędnych elementach wyposażenia. Jeżeli pragniesz zaprojektować swoje pomieszczenie łazienkowe z wykorzystaniem większej ilości tego koloru, zapraszamy na pomysły pełne inspiracji od naszych ekspertów! 

Marmur, czyli luksus w prostym wydaniu! 

Marmurowa łazienka to proste rozwiązanie, które natychmiast robi ogromne wrażenie. Ograniczenie się choćby do samych płytek ściennych, pokrytych wzorem białego marmuru nada klimat luksusowej hotelowej łazienki. Jest to klasyka i elegancja, która zawsze się sprawdzi i będzie ponadczasowa! 

Wysoki kontrast

Jeżeli myślisz, że marmur nie jest dla Ciebie, ponieważ wydaje się zbyt subtelny, możesz się zdziwić! Materiał ten owszem, najczęściej w projektach występuje w delikatnych odsłonach, ale to nie jedyne jego oblicze. Jeśli chcesz mocniej podkreślić charakter swojego wnętrza, postaw na marmur o wysokim kontraście, na przykład czarno-biały. 

biało-czarne kafelki łazienkowe

Złote akcenty? W tym roku króluje srebro!

Przez długi czas aranżacje z wykorzystaniem złotych akcentów były bardzo popularne. Chcąc nieco zboczyć z utartych ścieżek, zalecamy wykorzystać w dodatkach swojej łazienki, na przykład na ramie lustra elementy srebrne! Jest to powiew świeżości, który nada wnętrzu klasyczne i eleganckie wykończenie! 

Wykorzystaj elementy natury! 

Łazienka to pomieszczenie, w którym nieco obawiamy się stosować elementy dekoracji w postaci roślin. Nic jednak nie dopełni wykończenia białej łazienki, jak kilka zielonych akcentów. Jeżeli nie jesteś fanem prawdziwych roślin, postaw na te sztuczne, jednak z jednym konkretnym akcentem kolorystycznym. Nada to harmonię i porządek Twojemu pomieszczeniu! 

Pamiętaj o organizacji! 

W białej przestrzeni nic nie będzie bardziej widoczne niż brak zachowanej organizacji. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym przechowujemy wiele akcesoriów higienicznych, warto zorganizować dla nich miejsce, w którym będą przechowywane. Odradzamy trzymanie butelek szamponu na podłodze. Zamiast tego, warto zainstalować półki prysznicowe zachowane w kolorze przewodnim pozostałych elementów dekoracyjnych. 

Postaw na geometrię! 

Niestandardowe kształty elementów dekoracyjnych to przewodni trend w nadchodzącym roku. Nie ograniczaj się do zastosowania go jedynie w jednym pomieszczeniu! Jeżeli chcesz nieco zaszaleć, ale w zachowawczy sposób, postaw na kształty. Niestandardowe kształty lustra albo oprawy oświetlenia nadadzą wnętrzu elegancji wyjętej ze standardów najlepszych hoteli! 

Światło naturalne 

O tym, jak istotnym elementem każdego pomieszczenia jest światło, wiadomo nie od dziś. Może ono pełnić swoją podstawową funkcję, ale także dekoracyjną. Nic jednak nie zastąpi naturalnego światła słonecznego, które jest dopełnieniem wnętrza. Jeżeli jesteś na etapie wykańczania domu rozważ większe okno, które dostarczy Twojej łazience cennych promieni słonecznych! 

biała łazienka z dużym oknem

Spa w domu? 

Wyobraź sobie wolno stojącą wannę z kawałkiem pnia imitującym stolik. A to wszystko na podłodze wyłożonej białym marmurem. Brzmi jak spa, na które nigdy nie masz czasu? Po co fantazjować o przyjemnościach, na które rzadko możemy sobie pozwolić, skoro możemy je mieć na wyciągnięcie ręki? Podłoga, która wyłożona jest marmurowymi kafelkami, nada Twojemu wnętrzu elegancji, ale również harmonii.  

Zrezygnuj z elementów dekoracyjnych 

Nadmiar dekoracji może być czynnikiem, który zupełnie zaburzy harmonię, jaką pragniemy uzyskać poprzez motyw przewodni bieli. Poza tym, że szybko osadza się na nich kurz, ciężko, aby wszystkie mniejsze elementy ze sobą współgrały. Proste elementy utrzymane w jednym kolorze przewodnim nadadzą głębi Twojej białej łazience. Jeżeli chcesz utrzymać się w aktualnych trendach najlepiej, jeśli ręczniki albo krany będą w kolorach natury! 

Biała łazienka to piękno ponadczasowe, które łatwo zaburzyć kilkoma nietrafnymi decyzjami. Choć mogłoby się wydawać, że na wykorzystanie jednej gamy kolorystycznej nie może być zbyt wiele opcji, to mamy nadzieję, że ukazaliśmy potencjał bieli w nowym wydaniu. Najważniejsze, o czym musisz pamiętać to: 

  • prostota, 
  • nadawanie głębi motywem przewodnim, 
  • wykorzystanie marmuru dla efektu glamour. 
łazienka z czarnymi elementami

Projekt dostosowany do Twoich potrzeb!

Kombinacji jest wiele, a nasz zespół opracowuje je pod indywidualne potrzeby swoich klientów. Projektując łazienkę, pamiętaj, że powinna ona być dostosowana do stylu Twojego życia. Jeżeli pragniesz osiągnąć projekt, który ma nie tylko katalogowe wykończenie, ale jest także funkcjonalny, zapraszamy do współpracy z MAZZANI! Zajmiemy się wszystkimi pomieszczeniami w Twoim domu lub mieszkaniu. Działamy głównie na terenie Warszawy i okolic, istnieje jednak możliwość realizacji zleceń zdalnie. 

Pytania naszych klientów:

Czy marmur jest modny?

Wykończenie marmurowe daje szereg zupełnie różnych możliwości, dzięki którym możesz uczynić swoje pomieszczenie nie tylko eleganckie, ale także artystyczne albo nowoczesne. Wszystko to zależy od rodzaju marmuru, na który się zdecydujesz. Jedno jest pewne, jest to materiał ponadczasowy!

Czy biała łazienka jest praktyczna?

Jak najbardziej. Przede wszystkim dlatego, że w łatwy sposób możemy ją przearanżować albo zmieniać jej charakter poprzez wykorzystanie dodatków. To od Ciebie zależy, czy chcesz nadać jej przytulności poprzez światło, a może nieco charakteru decydując się na czarny marmur.

Czy zielone dodatki w łazience są modne?

Tak naprawdę wszelkie dodatki w kolorach natury będą w nadchodzącym roku szczególnie rozchwytywane. Zalecamy zawrzeć zielony kolor w zaledwie kilku dodatkach dekoracyjnych, które nadadzą pomieszczeniu spójne wykończenie. 

W jaki sposób mieć prostą, ale zorganizowaną łazienkę?

Zdajemy sobie sprawę, że przy posiadaniu wielu kosmetyków, utrzymanie minimalistycznego wnętrza wydaje się niemożliwe. Zalecamy więc organizery i półki prysznicowe. Jeżeli będą utrzymane w kolorystyce przewodniej pomieszczenia, wnętrze nadal zachowa swoją lekkość.