łóżko z kapą w kolorze zieleni
13
sie

Dla kogo styl eko?

W pełni inspirowany naturą, zgodny z filozofią życia i bezpretensjonalny. Styl ekologiczny jest doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie slow life, zieleń i obcowanie wśród dzikiej przyrody. Dedykowany również osobom, którym nie jest obojętny los klimatu i naszej planety. Zapoznaj się z idealnymi aranżacjami w nurcie eko i wprowadź w życie kilka wskazówek, dzięki którym Twoje wnętrza będą mocno nawiązywały do naturalności.

dużo roślin doniczkowych w sypialni

Skąd pochodzi nurt eko we wnętrzach?

W ostatnim czasie moda na ekologię i chęć dbania o środowisko naturalne święci tryumfy. Stylistyka eko jest również potrzebą obcowania z naturalnymi materiałami i surowcami, a także chęcią do proekologicznego stylu życia. Dzięki temu zyskasz nie tylko na modnym i nowoczesnym wnętrzu, ale i przekonasz się, że natura ma naprawdę wiele do zaoferowania. Meble z odzysku, wykorzystywanie barw ziemi oraz motywy florystyczne w połączeniu z roślinami, to doskonały plan, by chronić naturę i czerpać z niej jak najlepsze korzyści.

Trend na eko wnętrza sprawia, że poczujesz się nie tylko na czasie, ale i środowisko Ci podziękuje za to, że zaczniesz żyć bardziej ekonomicznie, gdy wykorzystasz ponownie surowce oraz energię elektryczną.

Główne cechy stylu eko w pomieszczeniach

Styl ekologiczny i jego założenia są istotą do zrozumienia jego przeznaczenia. Mówi, aby dążyć do porządku, harmonii i czerpać jak najwięcej z naturalnego środowiska. Poprzez to natura nie ucierpi. Chcąc być trendy, korzystaj w pełni z tego, aby wykorzystywać zasoby naturalne, a nie wykorzystuj sztucznych materiałów.

Oczywiście, nie oznacza to, byś nie korzystał z nowoczesnych rozwiązań. Ważne, by żyć w harmonii i synergii z przyrodą.

drewniany zagłówek z tyłu łóżka

Aranżacja wnętrz w stylu eko 

Stylistyka eko uwielbia ciepłe tony, dlatego naturalne światło słoneczne będzie mile widziane w pomieszczeniach ekologicznych. Okna od strony południowej umożliwią pozyskiwać energię nawet w okresie jesieni i zimy.

Drewno to bez wątpienia materiał bazowy dla trendu ekologicznego. Wszelkie drewnopochodne produkty tartaczne zapewnią bardzo ciekawy, nowoczesny efekt.

Styl ekologiczny nie ogranicza w doborze mebli i choć prostota i gładkość są w nim cenione, to nie oznacza to, że trend jest mdły i staromodny, a właśnie przeciwnie – nowoczesny i designerski.

Staraj się jak najmocniej akcentować kolory ziemi. Mowa jest tutaj o: zieleni, beżu i brązie. Pomieszczenia nabiorą wówczas harmonii i elegancji. Podstawą dla tych kolorów powinna być zawsze biel. Oczywiście nie trzeba bazować jedynie na neutralnych barwach. Możesz wprowadzić też mocne odcienie, jak np. niebieski, czerwony lub żółty.

Wzory, które nawiązują do natury, będą bardzo mile widziane. Liście i kwiaty to podstawa. Doskonale widziane są na pościeli, kapach i różnorodnych tekstyliach.

Tapety, akcesoria dekoracyjne warto też uzupełnić o dodatek żywych roślin i kwiatów.

Nurt hand made jest w cenie!

Decydując się na stylistykę eko, warto byś pochylił się nad przedmiotami, które wykonasz z pomocą własnych rąk. Różnego typu dekoracje, w których użyjesz surowców i materiałów pochodzących z natury, będą idealne. Np. stroiki na stół, serwetki i figurki mogą powstać z wikliny i papieru.

Całe umeblowanie może pochodzić z odzysku. Nadanie drugiego życia starej komodzie, stolikowi kawowemu lub regałowi na książki będzie wartością dodaną we wnętrzu eko.

Minimalizm w dodatkach i detalach stylu eko

Nurt eko bardzo ceni sobie minimalizm i nie ma w nim mowy o przesycie i nadprogramowym gromadzeniu. Aranżację wnętrz w stylistyce ekologicznej warto by uzupełnić o dodatki z drewna, trzciny lub wikliny. Troska o środowisko naturalne to podstawa. Lepiej będzie, jeśli zrezygnujesz z materiałów pochodzących z egzotycznych zakątków Ziemi, a zamiast nich postawisz na te z certyfikatem FSC.

Dbając o przyrodę i klimat doceń fakt, że zmniejszając wykorzystanie wysoko przetworzonych przedmiotów, rezygnując z naturalnych futer oraz redukując zużycie toksycznych farb i lakierów, będziesz w pełni wykorzystywał to, co daje Ci natura.

wiele roślin na podłodze w salonie

Profesjonalne podejście do aranżacji wnętrz

Zmień swoje mieszkanie w ekologiczny raj z pomocą projektanta wnętrz MAZZANI. Nasz doświadczony architekt wnętrz specjalizuje się w projektowaniu i aranżacji wnętrz w stylu eko. Dzięki zrównoważonym materiałom, naturalnemu oświetleniu i funkcjonalności stworzysz przestrzeń, która jest nie tylko piękna, ale i przyjazna dla środowiska. Z naszą pomocą uzyskasz harmonię między naturą a nowoczesnym stylem życia, tworząc mieszkanie, które jest jednocześnie trendy i eko. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie materiały wykorzystać w stylu eko we wnętrzach?

Chcąc cieszyć się w pełni z pomieszczenia w nurcie eko, zdecyduj się na naturalne materiały. Surowce pochodzące z natury mogą być z powodzeniem ponownie wykorzystane w postaci dodatków, mebli itp. 

Jakie kolory dominują w trendzie eko?

Barwy, które dominują w stylistyce ekologicznej, to bez wątpienia kolory ziemi. Zieleń, beż i brąz to podstawa, ale i biel znajdzie swoje miejsce.