salon w nowoczesnym stylu
29
wrz

Mieszkanie w stylu nowoczesnym

Charakterystyczną cechą stylu nowoczesnego zdecydowanie jest prostota i funkcjonalność. Na pierwszym miejscu przy aranżacji mieszkania wybierane są meble praktyczne i pozbawione zdobień. W tym stylu rezygnuje się z dużej ilości dodatków i bibelotów. Projektując całe mieszkanie w stylu nowoczesnym należy zadbać, aby pomieszczenia naturalnie się ze sobą łączyły. Nasi projektanci proponują, aby salon łączył się z jadalnią, a ona z kolei łagodnie przenikała w kuchnie. Chcąc oddzielić je, można zastosować lamele, które będą nowoczesną ozdobą, a jednocześnie posłużą jako ściana działowa. Podstawowym założeniem jest to, że wnętrze powinno być praktyczne, schludne, jedynie w kilku kolorach. W pomieszczeniach meble i dekoracje powinno ustawiać się tak, aby na pierwszy rzut oka było czysto, ładnie i przejrzyście.

metalowa rama łóżka

Główne cechy stylu nowoczesnego

W Polsce o stylu nowoczesnym mówi się od dawna i z pewnością jeszcze na długo zagości w naszych domach. Pojawił się on zaraz po nurcie pełnym przepychu, bogatego wzornictwa oraz zdobień, który panował w XIX wieku. Nowoczesna stylistyka pasuje do wszystkich wnętrz. Sprawdzi się zarówno w mieszkaniach dużych, małych jak i w domach. Zaprojektowane pomieszczenia powinny być jasne i otwarte, unikajmy intensywnych kolorów. Kolory charakterystyczne to biel, czerń, szarość i beż, które można ze sobą mieszać, tworząc przestrzenie w stonowanych barwach. We wnętrzu nie powinno znajdować się zbyt wiele dekoracji, a obecność każdego elementu nie może być przypadkowa. W stylu tym bowiem należy wszystko dokładnie przemyśleć i umeblować tak, aby było komfortowe dla wszystkich domowników, np. dobrze sprawdzą się rozkładany stół i narożnik z funkcją spania.

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym

Mieszkanie w tym stylu nie sprawia projektantom zbyt dużo trudności przy aranżacji, ponieważ charakteryzuje się praktycznością. Nie ma potrzeby przejmować się zbędnymi dekoracjami i zdobieniami. Jakość mebli i materiałów jest ozdoba samą w sobie. Ogromną rolę odgrywa prostota formy. Decydując się na wzory należy pamiętać, aby nie były one zbyt skomplikowane, najlepiej wybrać owale lub delikatne pasy. Choć dekoracji nie ma zbyt wiele, to przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu nadają mu charakter, np. designerska lampa, dzięki której oświetlimy pomieszczenie lub wazony w nietypowych kształtach. W stylu nowoczesnym ważną rolę odgrywają meble. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się białe, czarne oraz z drewnianymi dodatkami. Ich nieskomplikowana forma pozwala na dobre zorganizowanie przestrzeni.

kuchnia w nowoczesnym stylu
Pomieszczenie Meble i przedmioty, które powinny znaleźć się w pomieszczeniu 
Salon ► wygodna kanapa,  
► stolik kawowy,  
► szafka RTV z miejscem na telewizor,  
► komoda,  
► regał na książki i szafki wiszące. 
Kuchnia ► duża powierzchnia blatu roboczego, 
► stół (z możliwością rozłożenia w przypadku większej liczby gości), 
► praktyczne pojemniki do przechowywania (dzięki którym będzie łatwiej utrzymać porządek), 
► dobre oświetlenie (np. LED-owa taśma pod szafkami wiszącymi). 
Sypialnia ► wygodne łóżko,  
► szafka nocna,  
► lampka nocna, 
►duża i pojemna szafa na ubrania. 

Kolory i materiały

Z reguły w stylu nowoczesnym królują stonowane kolory: biel, szarość, czerń i beż. Między innymi dlatego wnętrza te, często zaliczane są do minimalistycznych. Główną zasadą, którą należy się kierować jest używanie niewielkiej ilości kolorów. W akcentach pojawia się często chromowana, nierdzewna stal np. w nóżkach od stołu lub ramach luster i obrazów. Materiały pojawiające się w stylu nowoczesnym są wysokiej klasy, takie jak: skóra, szkło, beton, kamień naturalny. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat narodziło się wiele stylów wnętrzarskich, a gusta ciągle się zmieniają. Bogato zdobione i pełne przepychu mieszkania, w których jest duża ilość przedmiotów, nie są zbyt atrakcyjne i do tego problematyczne w utrzymaniu czystości. Coraz więcej osób wychodzi z założenia, że wnętrze powinno być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe. Jednocześnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można zadbać o jego niebanalny charakter. Duża ilość miejsca, bez zbędnych dodatków i jasna przestrzeń sprawiają, że domownicy czują się spokojniejsi i radośniejsi, a mniejsza ilość dekoracji uświadamia nas, że bardziej liczy się jakość, a nie ilość. Dzięki tym argumentom styl nowoczesny cieszy się ogromną popularnością, a wiele osób nie wyobraża sobie urządzenia domu w inny sposób.

białą kanapa, drewniana podłoga

Innowacyjny design i wygoda codziennego życia

Styl nowoczesny to połączenie funkcjonalności i estetyki. Nasz doświadczony projektant wnętrz z MAZZANI specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni, które harmonijnie łączą innowacyjny design z wygodą codziennego życia. Dzięki naszym projektom, mieszkanie w stylu nowoczesnym staje się miejscem pełnym minimalistycznego piękna i komfortu. Skorzystaj z naszych usług, aby przekształcić swoją przestrzeń w inspirujący i funkcjonalny dom. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Co to jest styl nowoczesny?

Jest następcą nurtu popularnego w XIX wieku, gdzie królował przepych i mnóstwo zdobień. Cechą charakterystyczną stylu nowoczesnego jest prostota i funkcjonalność.

Czy warto urządzić przestrzeń w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny kierowany jest dla osób, które lubią przestrzeń i porządek. W mieszkaniu, w którym nie ma zbyt dużo mebli i dekoracji o wiele łatwiej jest zadbać o porządek. Każda stylistyka ma swoich zwolenników i przeciwników, podobnie i on. W XXI wieku staje się on jednak wyborem wielu osób na długo pozostając w naszych mieszkaniach. 

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Mieszkanie w stylu nowoczesnym charakteryzuje się funkcjonalnością, a więc projektując go wybieramy jedynie niezbędne meble i przedmioty. Często mają one kilka funkcji np. stół w kuchni jest rozkładany, aby mieć możliwość ugoszczenia większej liczby osób.

Jakie kolory w stylu nowoczesnym?

W stylu nowoczesnym wykorzystuje się niewielką ilość kolorów. Królują stonowane barwy, najczęściej wybierane są kolory w odcieniach beżu, szarości, bieli i czerni.