Styl modern classic we wnętrzu
22
maj

Ekskluzywne wnętrza

Prostota, klasyka i elegancja – cechy, które sprawiają, że wnętrza prezentują się interesująco, pięknie a nawet ekskluzywnie. Połączenie tych cech z nowoczesną funkcjonalnością i wymaganiami, tworzy styl, który nazywany jest modern classic. Jeśli właśnie takie antagonistyczne połączenie przyciąga Twoją uwagę i chcesz urządzić dom w tym stylu, to koniecznie zapoznaj się z artykułem, który doskonale przedstawia, czym wyróżnia się nowoczesna klasyka!  

Modern classic – czym się charakteryzuje?  

Aranżacja wnętrz w stylu modern classic nawiązuje do minionych lat, których symbolem są dworki szlacheckie, zamki i pałace. Przy czym istotnym dopełnieniem są współczesne wymagania, które głównie koncentrują się na wygodzie i funkcjonalności. To sprawia, że zaprojektowane wnętrze w takim wydaniu jest wyjątkowe. Wbrew pozorom końcowy rezultat jest harmonijny, elegancki i przepełniony oryginalnością oraz domowym ciepłem.  

Styl modern classic idealnie sprawdza się nie tylko w domu, ale również w mieszkaniu, nawet takim o niewielkim metrażu. Jednak należy mieć na uwadze, że mieszanie ze sobą dwóch zupełnie różnych od siebie stylów nie jest łatwą sztuką. Wymaga umiejętnego wyważenia proporcji i dość dużego wyczucia. Od tego zależy uzyskanie końcowego efektu, który ma nie tylko być zachwycający, ale także ma spowodować, że będzie się mieszkało i przebywało w takim klimacie bardzo przyjemnie.  

Jakie kolory pasują do stylu modern classic?  

Podczas projektowania każdego wnętrza, jednym z najważniejszych działań jest odpowiedni dobór kolorów. Warto przede wszystkim zacząć od wyznaczenia podstawowej bazy odcieni, która powinna być neutralna. Do takich kolorów zaliczają się barwy takie, jak:  

 • biały,  
 • kremowy,  
 • beżowy.  

Nie ma również ograniczeń, by jedynie tylko te tonacje stosować. Jednak stale trzeba pamiętać, że bazowe kolory muszą być neutralne. Natomiast w celu urozmaicenia, można wykorzystać wyraźniejsze barwy, jak na przykład:  

 • czerwony,  
 • niebieski,  
 • zielony,  
 • czarny.  

Styl modern classic to łączenie różnych odcieni w zależności od preferencji. Dlatego dodatkowe elementy, takie jak akcesoria i dodatki, mogą być błyszczące i połyskliwe, w kolorach srebrnym bądź złotym. Mimo to trzeba stale pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z dobieraniem kolorów, ponieważ w tym stylu umiar jest wskazany a jego brak może wywołać efekty przeciwne do zamierzonych. To z kolei sprawi, że całość stanie się przytłaczająca.  

Meble w stylu antycznym

Meble – podkreśl styl modern classic  

Bardzo istotnym elementem aranżacji wnętrz w stylu modern classic, są meble. W tym przypadku eleganckie i wyrzeźbione materiały o wysokiej jakości stanowią świetne uzupełnienie. Warto zwrócić uwagę na te, które są zainspirowane klasycznymi stylami, wśród których wyróżnia się styl wiktoriański, Art Deco czy nawet styl antycznej Grecji i Rzymu, których formy są zmieniane i uzupełniane o coraz bardziej nowoczesne elementy. 

Meble w stylu modern classic są kombinacją nowoczesnych i tradycyjnych rozwiązań, co daje efekt wyrafinowania i elegancji charakteryzującej się wysoką trwałością i jakością. W tym stylu meble zainspirowane są również naturą. Dlatego wybór mebli dla tego stylu jest różnorodny.  

Oświetlenie w stylu nowoczesnej klasyki 

Dopasowanie oświetlenia do już zaaranżowanego wnętrza, jest sprawą trudną. Ale w stylu modern classic, który jest połączeniem, jak sama nazwa mówi, klasyki i nowoczesności, proces ten jest trochę prostszy. Wpływa na to fakt, że zarówno przedmioty nowoczesne, jak też klasyczne, pasują do wystroju w tym stylu. Dlatego wybór lamp, kinkietów czy plafonów jest kwestią indywidualnych preferencji.  

 
Warto jednak pamiętać o pewnej zasadzie przy wyborze oświetlenia. Jeśli we wnętrzu przewagę ma klasyczny wystrój, to lepszym rozwiązaniem jest wybór nowoczesnych lamp. Dzięki temu zachowamy balans pomiędzy stylami. Jeżeli jednak wnętrze zostało urządzone bardziej nowocześnie, to w tym wypadku tradycyjne lampy będą najodpowiedniejsze.  

 
Innym rozwiązaniem jest wybór lampy, która łączy oba style i znakomicie będzie prezentować się w pomieszczeniu, bez względu na to, w jakim charakterze została ona zaprojektowana.  

Lampa stojąca w stylu glamour

Dekoracje w modern classic – na co zwrócić uwagę? 

Jeśli chcemy podkreślić styl, w jakim aranżujemy wnętrze, to nie można obejść się bez dekoracji, akcesoriów i wszelkich dodatków. Pamiętając o tym, że nawiązujemy do dziewiętnastowiecznych pałaców, możemy wybierać i dopasowywać wiele różnych elementów, które w pełni oddadzą charakter aranżacji. Co prawda współczesne dekoracje są skromniej zdobione, ale wynika to z dopasowania do obecnych czasów. 

 
Zatem skupiając się na dodatkach, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sztukaterię na sufitach i ścianach. Warto również postawić na biało-czarny marmur na podłogach, w kuchni czy w holu. Dobrym rozwiązaniem jest również ułożenie płytek w szachownicę.  

 
Zdecydowanie styl modern classic podkreślą ozdoby takie, jak: 

 • zdjęcia w ramkach ozdobnych, 
 • świeczniki, 
 • wazony, 
 • dywan, 
 • poduchy, 
 • pikowane sofy. 

Rozwiązań, jakie można zastosować w nowoczesnej klasyce, nie brakuje a dobrze dobrane dekoracje nadadzą charakteru, na którym nam zależy. 

 
Wnętrza w stylu modern classic – podsumowanie 

Styl modern classic charakteryzuje się połączeniem nowoczesności i tradycji. W tym stylu nowoczesne rozwiązania przeplatają się z kanonami piękna i aranżacyjnymi wzorcami. Mimo że takie połączenie nie wydaje się czymś oczywistym, istnieje możliwość wykonania projektu, który rozwieje wszelkie wątpliwości.  

 
Harmonijne połączenie tych dwóch przeciwstawnych stylów, które będą się wzajemnie uzupełniały, świadczy o tym, że można uzyskać wizualnie spójny a zarazem elegancki i funkcjonalny rezultat. Należy jednak pamiętać, że łącząc klasykę ze współczesnością, trzeba umieć wyważyć jedno i drugie tak, żeby uniknąć wzajemnego zagłuszania obu stylów. 

Lampa wisząca kryształowa

Profesjonalne projekty wnętrz na miarę

 
Jesteśmy zespołem profesjonalistów, dla których nawet bardzo skomplikowane pomysły są wyzwaniem, któremu damy radę sprostać. Jeśli szukasz osób, które fachowo zrealizują Twój każdy pomysł, skontaktuj się z MAZZANI

Pytania naszych klientów:

Co to jest modern classic?

Modern classic to połączenie stylu nowoczesnego i klasycznego. Połączenie obu stylów jest efektowne, eleganckie i funkcjonalne. 

Jakie dekoracje pasują do stylu modern classic?

W stylu modern classic doskonałym rozwiązaniem są dekoracje i dodatki posiadające ozdoby, lampy glamour, kryształowe, nowoczesne i tradycyjne.