salon z jadalnią
24
paź

Forma podąża za funkcją

Są to słowa znanego amerykańskiego architekta Louisa Sullivana, które są esencją stylu nowoczesnego, inaczej modernistycznego. Nurt ten odrzuca efektowne zdobienia, stawiając przede wszystkim na funkcjonalność i minimalizm. Można również zauważyć tutaj fascynację techniką. Aranżacja mieszkań w tym stylu nawiązuje do wystroju wnętrz z pierwszej połowy XX wieku. Jest często mylony ze stylem współczesnym, co jest błędem, gdyż w nim wykorzystywane są aktualne trendy.

Nowoczesna sypialnia w ciemnych kolorach i lampy z okrągłymi kloszami

Charakterystyka stylu nowoczesnego 

Najbardziej istotna jest stonowana kolorystyka i otwarte przestrzenie. Najczęściej występujące kolory to zdecydowanie biel, czerń, beż, a także szarość. Zdarza się, że kolorystyka ta jest przełamana dodatkami w intensywnych barwach, jednak delikatne odcienie grają zawsze pierwsze skrzypce. Słowem, które najlepiej odzwierciedla przesłanie stylu modernistycznego, jest minimalizm. Widoczne jest tutaj zamiłowanie do porządku i umiaru oraz praktyczności. Wiele osób decyduje się na taki właśnie wystrój mieszkania ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości. 

Salon w stylu nowoczesnym 

Nowoczesny salon to pomieszczenie, w którym nie ma zbędnych dodatków. Efekt przestronności można uzyskać poprzez użycie jasnych kolorów. Sprawdzą się tutaj również drewniane meble pomalowane na biało, co uczyni je nie tylko modnymi, ale także ponadczasowymi. Odpowiednia będzie jasna sofa, którą ożywią dodatki w delikatnych wzorach. Można pokusić się o zastosowanie jednego mebla w mocniejszym akcencie, sprawi to, że aranżacja będzie bardziej oryginalna. 

Sypialnia

Sypialnia w nowoczesnym wydaniu charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. Powinno to być pomieszczenie skłaniające do wyciszenia i odpoczynku. Tutaj również nie należy przesadzać z ilością dodatków, liczy się prostota i wygodne meble. Takie też powinno być łóżko, przy którym mogą stanąć praktyczne szafki. Tekstylia najlepiej w jednolitym i stonowanym kolorze, natomiast szafa – o gładkiej fakturze. Ściany w białym lub szarym kolorze dopełnią całą aranżację. Można pokusić się o stylowy akcent w postaci fototapety lub akcentu kolorystycznego na ścianie przy łóżku.

kuchnia z wyspą

Kuchnia

Powinna być przestronna nawet, jeżeli metraż nie jest spory, czyli na pewno sprawdzą się jasne, pastelowe kolory. Dominuje minimalizm, zatem nie powinno być tutaj miejsca na takie elementy jak eksponowana zastawa. Wszystko ma być ukryte w zabudowanych szafkach, nie za szklanymi witrynami. Dobrym rozwiązaniem może być tutaj wyspa kuchenna, która będzie stanowiła centralny punkt kuchni.

Typowe elementy stylu nowoczesnego

Aby nowoczesne wnętrze było spójne i miało określony charakter, muszą być zachowane pewne reguły, takie jak:

  • stawianie na funkcjonalność i minimalizm,
  • stonowana kolorystyka, typowe kolory to biel, szarość, beż, czerń,
  • otwarte przestrzenie,
  • stosowanie LED–owego oświetlenia,
  • drewniane, zabudowane meble pomalowane na biało,
  • umiar w dodatkach,
  • akcent w postaci jednego mebla w mocnym kolorze, tapety na jednej ścianie lub pomalowanie jej w innym kolorze,
  • stosowanie kontrastów.
nowoczesny salon, marmur na ścianach

Nasze projekty, Twoje piękne wnętrza

Styl nowoczesny to przyszłość wnętrz. Z naszym doświadczonym projektantem wnętrz MAZZANI, twoje mieszkanie staje się oazą nowoczesnego designu. Projektujemy wnętrza, gdzie minimalizm, funkcjonalność i nowatorskie rozwiązania idą w parze z elegancją. Pozwól nam pomóc Ci stworzyć przestrzeń, która odzwierciedla twoją indywidualność i współczesne trendy. Wprowadzić do swojego domu oddech świeżości i nowoczesnego piękna. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Styl nowoczesny, a małe mieszkanie?

Mimo że styl nowoczesny charakteryzuje się przestronnością, to będzie odpowiedni również do mieszkań o małej powierzchni. Można je optycznie powiększyć stosując odpowiednie kolory, ułożenie, a także styl mebli. Minimalizm sprawi, że przestrzeń będzie zagospodarowana bardzo przemyślanie, jedynie z użyciem koniecznego wyposażenia. 

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Charakteryzuje się jasnymi kolorami, ale także kontrastami. Minimalizm, przestronność i umiar w doborze akcesoriów to również jego cechy charakterystyczne. Z pewnością zamiłowanie do praktyczności wysuwa się tutaj na pierwszy plan, co sprawia, że takie wnętrze po prostu bardzo się sprawdza w codziennym życiu. 

Mieszkanie na wynajem, a styl nowoczesny?

Zdecydowanie styl nowoczesny sprawdzi się w przypadku mieszkania na wynajem. Jest on neutralny, minimalistyczny i bardzo praktyczny, co stanowi duży atut zarówno dla właściciela, jak i wynajmującego mieszkanie.