otwarta kuchnia z wyspą
17
paź

Dla kogo ten styl?

Kto pokocha wnętrza zaprojektowane w stylu minimalistycznym? Osoby, które uwielbiają porządek, przestronność i harmonię. Przestrzeń, która nie posiada zbędnych przedmiotów, ułatwia pracę oraz sprzyja relaksowaniu się. Do aranżacji wnętrz minimalistycznych używa się produktów wysokiej jakości, dzięki czemu takie mieszkania są niezwykle eleganckie.  

drewniane lamele w łazience

Prostota i funkcjonalność

Punktem wyjścia jest połączenie funkcji przedmiotów we wnętrzach minimalistycznych z ich prostą formą, ale także kilka innych cech:

  • smukła linia,
  • wizualna lekkość,
  • surowy wygląd,
  • łatwe do utrzymania w czystości,
  • innowacyjne kształty.

Wszystkie te punkty spełniają meble na wymiar, które zaspokoją potrzeby estetyczne, ale i praktyczne oraz zapewnią maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Świetnie będą wyglądały fronty meblowe wykończone na wysoki połysk z ukrytymi uchwytami lub metalowy stół z transparentnymi krzesłami.

minimalistyczny salon z przytulną, miękką sofą

Barwy i materiały

Minimalizm to neutralne i stonowane kolory, takie jak biel i beż, różne tonacje szarości oraz czerń  
i brąz, jednak najczęściej są to chłodne odcienie, które optycznie powiększają przestrzeń. Barwy te pojawiają się na wszystkich elementach w mieszkaniu, czyli na podłodze, ścianach, meblach oraz na dekoracjach. Czasem pojawia się jeden intensywniejszy kolor, który ma za zadanie przełamać wrażenie chłodu, np. kolorowe poduszki na kanapie lub welurowe siedzisko w krzesłach jadalnianych. We wnętrzach minimalistycznych najczęściej wykorzystywane są:

  • drewno,
  • beton,
  • szkło,
  • naturalny kamień.

Są to tworzywa surowe, które rewelacyjnie wpisują się w ideę minimalizmu. Ze względu na mniejszą ilość przedmiotów w projektach minimalistycznych, postawmy na ich wysoką jakość,  
co zapewni nam długie użytkowanie danych mebli lub elementów z wyposażenia.

Detale i dekoracje

Minimalizm nie lubi niepotrzebnych ozdobników. Jeśli chcemy zastosować dodatkowy kolor (np. zasłony) lub inną strukturę (np. dywan z długim włosiem), to przed podjęciem decyzji należy dobrze się zastanowić, aby nie zaburzyć całej harmonii. Dzięki dopracowanym detalom całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie eleganckiego i luksusowego.

białe łóżko i kwiaty w donicach

Minimalizm – klucz to eleganckiej funkcjonalności

Mieszkanie w stylu minimalistycznym to oaza spokoju i harmonii. Aby osiągnąć tę idealną równowagę, warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz MAZZANI. Nasz architekt wnętrz doskonale rozumie zasady minimalistycznego projektowania, dbając o estetykę i funkcjonalność. Dzięki starannej aranżacji wnętrz, stworzysz przestrzeń, gdzie każdy element ma swoje miejsce, a nadmiar zostaje wyeliminowany. Skorzystaj z naszego doświadczenia, by urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym, które jest zarówno piękne, jak i spokojne. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jak zaaranżować salon w stylu minimalistycznym?

Pomieszczenie minimalistyczne powinno zawierać jak najmniej elementów dekoracyjnych oraz sprzętów elektrycznych. W centralnym punkcie ustawiamy kanapę oraz stolik kawowy, na którym nie znajdziemy zbędnych bibelotów. Jeżeli chodzi o sprzęt RTV, to polecamy schować go w zabudowie meblowej. 

Jak zaprojektować minimalistyczną łazienkę?

W łazience, jak i w pozostałych pomieszczeniach, główną rolę odgrywają proste bryły oraz funkcjonalność. Wszystkie akcesoria staramy się ukryć w zabudowach meblowych. W projektach używamy armatury podtynkowej oraz ceramiki o ukrytych mocowaniach, a pozostałe elementy powinny posiadać jak najmniej detali.  

Czy w mieszkaniach minimalistycznych jest miejsce na kwiaty?

Tak, jak najbardziej. Kwiaty nadają pomieszczeniom świeżości, nastrajają użytkowników optymistycznie, poprawiają humor, ponadto oczyszczają powietrze. Na tle jasnych ścian pięknie będą wyglądały kwietniki lub pojedyncze rośliny zielone w doniczkach z naturalnego materiału.