biały blat w kuchni
19
sty

Małe, ale ważne

Bardzo rozległe zagadnienia, jakimi są trendy wnętrzarskie, oprócz kolorystki ścian, mebli, wyboru dodatków czy organizacji przestrzeni, dotyczą również detali. Detali, za pomocą których w sposób efektywny można wpłynąć na komfort życia oraz samopoczucia mieszkańców danego mieszkania lub domu. Jednym z elementów składowych takich detali są właśnie gniazdka elektryczne i włączniki. Ich rola jest ważna nie tylko ze względu na umożliwienie wykonania wielu różnych czynności powiązanych z życiem codziennym, ale także przez wzgląd na aktualne trendy aranżacyjne.

salon w stylu skandynawskim

Komfort połączony z designem 

Najlepszym efektem końcowym, na jakim zapewne wszystkim zależy, jest komfort z korzystania z osprzętu, połączony ze stylowym i modnym designem. Głównym zadaniem detali elektroinstalacyjnych jest przede wszystkim ułatwienie użytkownikom życia i funkcjonowania we własnym mieszkaniu lub domu. Kluczowym kryterium w wyborze odpowiednich produktów tego typu, jest bezpieczeństwo korzystania z nich, sprawność oraz niezawodność. Dodatkowo warto, aby produkt taki dobrze wyglądał i pasował do stylów wnętrzarskich określonych pomieszczeń. Design gniazdek, mechanizmów łączników, regulatorów czy sterowników, powinien być dostosowany do realizowanych przez te produkty funkcji, tak aby w żaden sposób ich nie ograniczał. 

Harmonia między wyglądem i funkcjonalnością 

Najczęściej występującymi systemami, w których częścią są gniazdka i włączniki podtynkowe, są systemy ramkowe. Umożliwiają one montaż wielu mechanizmów w ramce wielokrotnej. Daje to możliwość instalacji większej ilości pojedynczych lub podwójnych gniazd w określonym miejscu. Kolejną zaletą tego typu systemów jest możliwość połączenia koloru mechanizmów z designem ramki. Detale elektroinstalacyjne dostępne są również w całych seriach składających się ze spójnych i kompleksowych pod względem wizualnym i zadaniowym elementów. Niektóre firmy w ramach serii, oprócz gniazd i włączników, oferują również dodatkowe urządzenia, takie jak regulatory temperatury, oświetlenia, sterowniki roletowe oraz czujniki ruchu. Kupując następne produkty z danej serii wciąż znajdujemy się w określonym stylu, a to bez wątpienia ułatwia wybór kolejnych mechanizmów do pomieszczeń. 

salon na poddaszu

Ramki – jakie wybrać? 

Wybór odpowiedniej ramki, pasującej do stylu danego wnętrza, jest tak samo ważny jak wybór mechanizmu. Współcześnie większość firm produkujących tego typu detale, oferuje ramki z różnego rodzaju materiałów. Na rynku dostępne są już ramki z tworzywa, z efektem drewna lub szkła oraz z betonu. Dzięki temu mamy możliwość wyboru odpowiedniej ramki, tak aby pasowała ona do designu mechanizmu oraz stylu i aranżacji pomieszczenia, w którym będzie zamocowana. Kolejnym ich atutem, jest fakt, że mogą być łączone z dowolnie wybranym kolorem włączników i gniazd, pasujących do pozostałych elementów pomieszczenia – mebli, podłóg czy ścian. Tak designerskie elementy zamontowane w widocznym miejscu, bez wątpienia podkreślą charakter naszego domu oraz będą dodatkiem do ciekawych stylizacji, czyniąc je jeszcze bardziej wyjątkowymi. Gdyby tego było mało, to możliwości wyboru materiałów wciąż się rozwijają.

otwarta kuchnia z jadalnią

Modne gniazdka i włączniki we wnętrzach

Odkryj nową erę stylowych gniazdek i włączników, które nie tylko dodają elegancji Twojemu wnętrzu, ale także zapewniają wygodę i funkcjonalność. Nasz doświadczony projektant wnętrz z MAZZANI pomoże Ci w projektowaniu przestrzeni, w tym doborze modnych akcesoriów elektrycznych. Dzięki naszemu podejściu do aranżacji wnętrz, Twój dom stanie się nie tylko piękniejszy, ale również lepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Skorzystaj z naszych usług projektowania, aby przekształcić swoje wnętrza zgodnie z najnowszymi trendami. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.