oświetlenie ledowe w kuchni
24
wrz

Nowoczesny trend współczesnych aranżacji

Możliwości aranżacji mieszkań czy domów jest mnóstwo, jednak w ostatnich latach bardzo wiele z nich ma wspólny element, niezależnie od stylu. Mowa tutaj oczywiście o oświetleniu LED, które z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem.  

salon z czerwonymi kanapami

Cechy i zalety oświetlenia LED  

Najważniejszą kwestią jest oczywiście energooszczędność, tak ważna przy dzisiejszych cenach prądu. Również istotną cechą jest to, iż oświetlenie tego typu jest zazwyczaj małe, co pozwala nam na sprytne ukrycie i w zasadzie brak możliwości dostrzeżenia źródeł światła w czasie dnia. Jednak w momencie, gdy na zewnątrz zapadnie zmrok, nasze mieszkanie rozświetli się w bardzo przyjemny sposób.  

Oświetlenie LED ma także inną przewagę nad konwencjonalnymi źródłami światła – jest trwałe i nie nagrzewa się do takiego stopnia jak żarówki. Jeżeli chodzi o trwałość, to jedna listwa LED może działać latami, tymczasem tradycyjne żarówki przez ten czas musiałyby być zmieniane kilkukrotnie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Pozostałe zalety użytkowania oświetlenia LED:

  • odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, 
  • możliwość wyboru koloru, mocy podświetlenia,  
  • sterowanie zdalne (aplikacja, dedykowany pilot),  
  • wszechstronność i możliwość montażu niemalże gdziekolwiek.  

Oświetlenie LED w salonie 

Bez wątpienia jest to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu, najczęściej relaksując się po ciężkim dniu. Dlatego też istotnym jest odpowiedni wybór miejsca na listwy LED, tak aby salon był dobrze oświetlony, a jednocześnie światło nie przeszkadzało w wypoczynku i nie drażniło nas swoją intensywnością.  

Najpopularniejszym obecnie wyborem w polskich domach jest sufit podwieszany, gdzie w estetyczny sposób ukrywamy listwy, a światło doskonale rozjaśnia pomieszczenie i nadaje wyjątkowego, nowoczesnego klimatu. Nie brakuje także zwolenników instalacji taśm pod meblami lub w szafkach RTV oraz pod półkami regałów. Wymienione rozwiązania nie tylko zagwarantują wyjątkowy klimat, ale także dostarczą światło w miejsca, gdzie najczęściej go potrzebujemy. Warto mieć na uwadze, że w przypadku posiadania ścian z cegły, bądź innego dekoracyjnego materiału, instalacja oświetlenia LED udekoruje nasz salon, wydobywając piękno faktur.  

oświetlenie LED

Oświetlenie LED w sypialni  

Podobnie jak w salonie zależeć nam będzie na stonowanym, ale dobrze usytuowanym podświetleniu. Dobrym wyborem jest listwa montowana za zagłówkiem łóżka, oświetlająca ścianę, a także dostarczająca delikatne światło. Dobrym wyborem jest także instalacja źródeł światła pod samym łóżkiem, jak również pod komodami i szafami, tak, aby sypialnia była równomiernie oświetlana.  

Interesującą opcją jest także wykorzystanie listw LED w sypialniach wyposażonych w zasłony. Umiejscowienie światła pod karniszami zagwarantuje nam wyjątkowy efekt, który na każdym zrobi wrażenie i zapewni kameralny, melancholijny klimat.  

Ostatnim kluczowym elementem źródeł światła w sypialni jest wybór lampki nocnej, zdecydowanie powinniśmy wybrać te ledowe, o ciepłym kolorze światła, idealnym do czytania.  

Oświetlenie LED w kuchni  

W tym przypadku zależy nam na intensywnym efekcie, oświetlającym całą przestrzeń roboczą, przy jednoczesnym jak najmniejszym zużyciu przestrzeni. Głównym wyborem, gdy decydujemy się na tego typu oświetlenie, powinny być szafki nad blatowe, pod którymi możemy zamontować panele, które idealnie rozświetlą blat.  

Kolejnym dobrym miejscem na ledy są szafki, w których od góry możemy zamontować listwy, to z kolei zapewni odpowiednią ilość światła, a także, w przypadku szafek przeszklonych, doskonale skomponuje się z oświetleniem blatowym, nadając naszej kuchni unikalnego stylu.  

Oświetlenie LED w łazience  

Bez wątpienia najwięcej czasu w łazience spędzamy przy lustrze. W tym przypadku warto zamontować oświetlenie LED wokół naszego lustra. Nie dość, że zapewni nam to idealną ilość światła przy codziennej stylizacji, to jest to najprostsza i najtańsza forma unowocześnienia łazienki.  

W przypadku posiadania podwieszanych szafek instalacja oświetlenia pod nimi będzie najlepszym sposobem na podświetlenie dolnej części naszej łazienki. Dobrze jest także wykorzystać ledy na górnych krawędziach ścian. Rozwiązanie to oświetli każdy zakamarek naszej łazienki i pozwoli uniknąć instalacji klasycznych źródeł światła.  

oświetlenie salonu z otwartą kuchnią

Nowoczesne i stylowe wnętrza

Lubisz zmiany i chcesz regularnie być na bieżąco z najnowszymi trendami w dziedzinie aranżacji mieszkań i domów? My w MAZZANI również. Jesteśmy profesjonalnym zespołem połączonym wspólną pasją, działamy dla ciebie, aby twoje cztery ściany były miejscem, do którego chcesz wracać. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Czy oświetlenie LED jest tańsze od konwencjonalnych źródeł światła?

Tak, oświetlenie LED jest bardzo energooszczędne. Szacuje się, że zużywa aż do 88% mniej energii elektrycznej aniżeli klasyczne żarówki. Dzięki oświetleniu LED oszczędzamy pieniądze i zyskujemy niepowtarzalne wnętrze.

Czy ledy pasują tylko do nowoczesnych mieszkań?

To nie prawda, oświetlenie ledowe jest bardzo wszechstronne i pasuje do każdego rodzaju mieszkania. Listwy LED potrafią w znaczący sposób odmienić wizualnie mieszkanie, bardzo niskim kosztem.  

Gdzie można zastosować oświetlenie LED?

W każdym pomieszczeniu. Wszechstronność tej formy oświetlenia pozwala na jego montaż dosłownie wszędzie – od biura, przez salon, sypialnie po kuchnie, łazienkę, garderobę czy garaż. 

Czy listwy LED niosą za sobą ryzyko pożaru?

Nie. Listwy LED są bardzo bezpieczną formą oświetlenia, jeżeli kupujesz je z dobrego źródła. Najlepiej w profesjonalnym sklepie w asyście doradcy, nie musimy się wtedy martwić ryzykiem ich stopienia i ew. pożaru.