stanowisko do grania
24
wrz

Tworzenie doskonałego królestwa gracza

W dzisiejszych czasach praktycznie gra każdy, stąd też nic dziwnego, że w największych wyszukiwarkach internetowych bardzo popularne są frazy, dotyczące aranżacji pokoju gamingowego. Stąd też postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i przygotować praktyczne porady, jak takie królestwo gracza przygotować. 

niezbędne rzeczy na biurku

Pokój gamingowy – najważniejsze informacje  

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, że będzie to pokój, w którym gracz spędzać będzie wiele godzin, tocząc bitwy, walcząc ze złem, czy tworząc architektoniczne majstersztyki. Stąd też, przy projektowaniu takiego pokoju, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników.  

Jednym z kluczowych zagadnień, jest to, że najczęściej pokój gamignowy pełni także rolę miejsca do odpoczynku i nauki, czy też pracy. W tym wypadku warto zadbać o odpowiednie światło, miejsce do przechowywania oraz o odpowiednią przestrzeń do pracy czy właśnie nauki. Pokój gamingowy musi zawierać:  

  • wygodny, ergonomiczny fotel, 
  • duże, przestronne biurko z opcją regulacji, 
  • dobre oświetlenie, 
  • miejsce na peryferia (słuchawki, myszki, kable, ładowarki itd.), 
  • dobrą akustykę pomieszczenia, 
  • oświetlenie LED, nadające klimatu i nowoczesnej nuty pokojowi, 
  • miejsce do wypoczynku i wyciszenia po intensywnej rozgrywce. 

Pokój gamingowy – królestwo gier  

Zaczynamy od propozycji dla osób posiadających niedużą przestrzeń do aranżacji pokoju gamingowego. Tworzenie pokoju zaczynamy od kolorów – ściany malujemy na szaro, natomiast na podłodze kładziemy brązowe deski i w identycznym kolorze listwy podłogowe. Następnie malujemy sufit na kolor biały.  

Wybieramy duże biurko z regulacją wysokości, o wytrzymałym i grubym blacie 36 mm w kolorze jasnego drewna z czarnymi metalowymi nogami. Nad biurkiem ustawiamy nadstawkę z trzema półkami o identycznym kolorze co samo biurko, a pod nimi montujemy szare wieszaki oraz podstawki na słuchawki, joysticki oraz pozostałe niezbędne peryferia. Na samym biurku ustaw stylową lampę na metalowym ramieniu, a pod półkami powieś listwy LED. Obok biurka ustawiamy żółtą podwieszaną szafkę z czterema szufladami i podstawką na komputer PC, wchodzącą pod samo biurko.  

Nad szafką montujemy telewizor, najlepiej o przekątnej powyżej 40”, koniecznie ze smartTV i bluetooth. Z kolei nad samym telewizorem zamontuj kolejną szafkę z półką otwartą i dwoma szufladami w tym samym kolorze, co ta poniżej. Do biurka wybierz czarny fotel gamingowy, a pod nim ustaw matę antypoślizgową w czarno-białe paski. Z kolei na tylnej ścianie powieś plakaty filmowe i te stricte z gier na różnych wysokościach w białych oprawach, każdy obraz wyposaż z tyłu w listwę LED.  

pokój gamingowy

Pokój gamingowy – pokój 3w1  

Teraz przedstawimy aranżację pokoju uniwersalnego, łączącego sypialnię, miejsce do nauki i właśnie pokój gamingowy. Projekt ten kierowany jest głównie dla osób uczących się. Ściany pokoju malujemy na kolor kamienny, sufit utrzymujemy w białej kolorystyce. Na podłodze kładziemy ciemnobrązowe panele.  

Przechodzimy do mebli, wybieramy zestaw mebli w kolorze grafitowym, zaczynamy od biurka, to powinno być o długości ok 150 cm i wyposażone w cztery szuflady, przydatne dla osoby uczącej się. Na biurku nie powinno zabraknąć dużej lampki z możliwością regulacji mocy oświetlenia, a także kierunku. Warto także wyposażyć je w stojak na słuchawki a za samym biurkiem zamontować listwy LED. Obok biurka znaleźć powinna się szafa na ubrania oraz szafka z półkami na książki, ale także dodatki gamingowe, jak figurki czy peryferia komputerowe. Warto za tymi meblami także zamontować listwę LED, aby całość wspólnie z listwą od biurka oświetlała ścianę, nadając niesamowitego klimatu.  

Po drugiej stronie pokoju powinno znaleźć się duże łóżko, na ciemnych metalowych nogach, a także komoda z miejscem na ubrania i półkami nad nią na najpotrzebniejsze rzeczy. Nad łóżkiem idealnie pasować będą różnego rodzaju plakaty i obrazy z elementami gamingowymi. Naprzeciw od łóżka warto ustawić dużą, żółtą pufę, na której będzie można odpocząć po długiej nauce, czy też wielogodzinnej sesji w naszej ulubionej grze.  

stanowisko gracza

Twoje wnętrze, Twoja historia, nasza pasja

Przygotowanie idealnego pokoju gamingowego to klucz do pełnego zanurzenia się w świat rozrywki. Z pomocą doświadczonego architekta wnętrz MAZZANI, projektowanie przestrzeni staje się pasją. Zyskaj wyjątkowy design, ergonomiczne rozwiązania i strefę komfortu w Twoim pokoju gamingowym. Nasz projektant wnętrz zapewni, że każdy element będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Odkryj korzyści aranżacji wnętrz gamingowych i podbij świat gier na nowym poziomie. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów: 

Jakie są główne elementy pokoju gamingowego?

Przede wszystkim są to duże, regulowane biurka, wygodne, ergonomiczne fotele, pozwalające na wielogodzinne sesje i dbające o kręgosłup. Odpowiednie oświetlenie, wyciszenie, a także miejsce do przechowywania peryferiów, jak słuchawki, myszki czy joysticki. 

Która propozycja lepiej sprawdzi się dla ucznia? 

Bezwzględnie propozycja druga, która oferuje 3w1, czyli pokój gamingowy, z sypialnią i przestrzenią do nauki. Takie rozwiązanie zdecydowanie będzie najlepsze dla nastolatka, lubującego się w grach i na pewno go nie zawiedzie.  

Jakie dodatki wybrać do pokoju gracza?

Najważniejsze są listwy LED, te nadają unikalnego charakteru pomieszczeniu i są nieodzownym elementem gamingowego pomieszczenia. Warto także postawić na plakaty i figurki z bohaterami z gier, świetnym wyborem będą także wszelkie stojaki na słuchawki, joysticki czy organizery na okablowanie.