plisy jako dekoracja okienna
12
kwi

Wystrój okna

Okna to jedne z najważniejszych elementów w naszym mieszkaniu. To właśnie przez nie wpada światło niezbędne do podziwiania wnętrza domu. Rzadko jednak przychodzi nam do głowy, pomysł na to, jak ciekawie możemy udekorować okna poza wieszaniem zwykłych rolet bądź firanek. Nic prostszego! Przedstawiamy kilka pomysłów na dekoracje okien, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na eleganckie i bardziej unikatowe.  

Plisy 

Macie dosyć ciągłego prania firanek? Dość wymieniania brudnych już rolet, których nie sposób przywrócić do czystości? Plisy będą idealnym rozwiązaniem. Będąc wykonanymi z aluminium, nie będą żadnym problemem w przypadku zabrudzenia. Możemy obracać nimi zarówno do góry, jak i do dołu w zależności od tego, ile światła na dany moment będziecie potrzebować. Dzięki materiałowi, z jakiego są zrobione oraz ilości warstwy aluminium w nich zawartych są w stanie idealnie podtrzymać ilość ciepła w mieszkaniu. Odradzamy je jednak w przypadku pomieszczeń narażonych na ciągłe oraz nieprzerwane nagrzewanie się ich promieniami słonecznymi, istnieje ryzyko poparzenia! Jeśli jednak montaż takich żaluzji nadal Was interesuje, polecamy sprawdzić żaluzje drewniane. Takie żaluzje to dobry wybór dla osób, które posiadają w pokoju okna dachowe. 

Shuttersy 

Jeśli nigdy nie słyszeliście o tego typu dekoracjach, gwarantujemy, że zaraz je pokochacie! Shuttersy są drewnianymi żaluzjami, które doskonale radzą sobie z regulacją światła wpadającego do Waszego pomieszczenia. Jednocześnie są w stanie zasłonić całe okno, sprawiając wrażenie, jakby nigdy go tam nie było. Idealnie pasują do pomieszczeń, gdzie okno zajmuje całą ścianę bądź na zadaszonych tarasach. To doskonały wybór dla osób, które chcą całkowicie zaszyć się przed światem w swoim mieszkaniu, a jednocześnie chcą mieć możliwość spoglądania na zewnątrz.  

Okiennice 

Może jesteście właścicielami pięknej działki na wsi bądź mieszkacie tam na stałe? Koniecznie musicie w takim razie pomyśleć nad zastosowaniem okiennic jako dekoracji elewacji. Może nie jest to element widoczny z wnętrza mieszkania, jednak z zewnątrz na pewno zwróci na siebie uwagę. Jest to częste rozwiązanie stosowane przez naszych sąsiadów w cieplejszych częściach Europy. Nadają one niesamowicie sympatycznego charakteru domowi. Przede wszystkim doskonale chronią wnętrze mieszkania przed nadmiernym nagrzaniem, pochłaniając ciepło z zewnątrz. W każdej chwili będziecie mogli przymknąć nimi okno, chcąc pozbyć się poczucia wścibskiego wzroku oczu z zewnątrz. Jest to zdecydowany niezbędnik dla właścicieli działek letniskowych oraz mieszkańców wsi, chcących się wyróżnić na tle zwyczajnych okien sąsiadów. 

Rolety rzymskie 

Zakładając, że macie trochę więcej centymetrów nad oknem, polecamy zastanowić się nad wyposażeniem w rolety rzymskie. Swoim stylem mogą na pierwszy rzut oka przypominać zwykłe pospolite rolety, jednak nic bardziej mylnego. Roleta rzymska cechuje się tym, że po zwinięciu na jej płaszczyźnie tworzą się fałdy o dekoracyjnym charakterze. Często możemy spotkać takie rolety o strukturze przezroczystego materiału podobnego do tego z firanek. Daje to nam idealny kompromis między roletą a firanką. Bez problemu będziecie mogli ją także wyprać. 

dekoracyjne rolety rzymskie

Panele japońskie 

Przeanalizowaliśmy już wszelkie rodzaje zastosowań do okien z Europy, pora więc wyruszyć po inspirację z wysp Dalekiego Wschodu. Panele japońskie to zastosowanie wykorzystujące pokryte tkaniną ekrany przesuwane w poziomie. Nadają się one nie tylko do zasłaniania okien, ale również oddzielania jednego pokoju od drugiego. Ciepło polecamy to tym osobom, które uwielbiają bawić się różnego rodzaju kolorami. Ten rodzaj paneli świetnie nadaje się do eksperymentów z mieszaniem różnego rodzaju stylów i wzorów.  

Twoje wnętrze, Twoje marzenia, nasza pasja

Przedstawiliśmy różne dekoracje okienne, począwszy od rolet, a skończywszy na modnych panelach. Jeśli zastanawiacie się nad najlepszym wystrojem okna – służymy pomocą! Specjaliści z MAZZANI zrealizują dla Was projekty modnych i eleganckich wnętrz!  

Pytania naszych klientów:

Jakie dekoracje okienne są łatwe w utrzymaniu czystości?

Rolety rzymskie to rodzaj dekoracji, które z łatwością można wyprać. 

Co jest lepsze – plisy drewniane czy aluminiowe?

Jeśli okno znajduje się w miejscu stale narażonym na światło słoneczne lepiej wybrać plisy drewniane, które nie nagrzeją się tak bardzo, jak te aluminiowe.