beżowy pokój dzienny
13
paź

Jak osobowość kształtuje przestrzenie?

Nadejście nowego roku powoli przynosi nowe trendy w wystroju, które kładą nacisk na większe dbanie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jak się okazuje, możesz to wszystko odzwierciedlić w projekcie swoich pomieszczeń! Znaki zodiaku dają charakterystykę naszych osobowości, co bezpośrednio przekłada się na potrzeby, jakie ma spełniać zaprojektowana przestrzeń. Od czego więc zacząć?

ściana akcentująca w łazience

Baran – odważne akcenty

Bądźmy szczerzy, odważne trendy nigdy nie były Ci straszne! Swoją osobowością nadajesz energii każdemu pomieszczeniu, do którego wchodzisz i tym samym kierujesz się, wybierając akcentujące elementy dekoracji. Rok 2023 stawia na odważne kolory ścian i ekscentryczne tapety, które najlepiej wyrażą Twoją ekspresję. Aby nie pomniejszyć pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem będzie jedna ściana akcentująca!

Byk – czyli lawendowy szyk

Byk niezmiennie kojarzony jest ze stabilnością oraz zaangażowaniem we wszystko, co piękne i estetyczne. Lawenda to kolor, który będzie odpowiedni nie tylko ze względu na luksus i elegancję, jakie go charakteryzują, ale też z uwagi na spokój i relaks, jaki potrafi przynieść. Nic więc dziwnego, że barwy lawendy będą królować na ścianach i w dodatkach w trendach roku 2023.

Bliźnięta – wielofunkcyjne przestrzenie

Wielofunkcjonalne elementy wyposażenia to trend, który zaczął zdobywać uznanie przed nadejściem nowego roku, a teraz jest chętnie kontynuowany. Nieustannie zmieniające się potrzeby i zainteresowania Bliźniąt, mogą zostać wyrażone w wielu koncepcjach naraz! Przestrzenie wielofunkcyjne zapewniają dużą elastyczność, która sprawdzi się szczególnie w małych przestrzeniach!

Rak, czyli domowe ciepło

Ten znak zodiaku szczególnie stawia na przestrzenie, które charakteryzuje przytulność i sentymentalność. Wiąże się to z ich zorientowaniem na rodzinę i właśnie to chcą wyrazić w swojej aranżacji. Jak już wiadomo, trendy 2023 mocno stawiają na dobre samopoczucie wyrażone we wnętrzach, dlatego nietrudno będzie dostosować potrzeby tego znaku do jego przestrzeni. Oto najważniejsze wskazówki:

  • kojące barwy, takie jak beże, biel i brązy,
  • relaksujące kąciki, na przykład z miejscem do czytania,
  • spersonalizowana ściana ze zdjęciami.

Lew – charakterystyczne łuki

Osoby spod znaku Lwa cenią sobie elegancję w prostym wydaniu. Aby sprostać temu dualizmowi, przychodzimy z rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością. Łuki dają tak wiele możliwości, że zmieniają charakter wnętrza bez większej ingerencji! Ten zaokrąglony kształt wykorzystaj w lustrach, płytkach, drzwiach i oknach. Na pewno sprosta oczekiwaniom fanów luksusowych wykończeń!

fioletowa sofa w salonie

Panna i motywy ziemi

Nie tylko motywy natury prawdopodobnie osiągną szczyt popularności w tym roku, ale i ogólne nawiązania do niej poprzez kolorystykę. Te czyste, ziemiste i beżowe barwy doskonale wpasują się w potrzeby Panny, która preferuje czyste i proste kolory. Motywy natury są tym bardziej przez wielu upodobane, że z łatwością można je dostosować do każdego wnętrza, a przy tym zawsze wyglądają ponadczasowo!

Waga – piękno i estetyka

Waga jako znak rządzony przez planetę piękna i miłości, wysoko ceni sobie estetykę. W odpowiedzi na to proponujemy w projekcie wnętrza uwzględnić zaokrąglone meble! Jest to jeden z bardziej viralowych trendów, który w tym roku będzie jeszcze intensywniej wykorzystywany. Geometryczne meble i dekoracje dodadzą stylu i polotu, które mocno rezonują z tym znakiem zodiaku.

Skorpion – ciemne akcenty

Skorpion najbardziej znany jest ze swojej tajemniczości, dlatego nierzadko potrafi onieśmielać innych swoją osobowością! W projektach cenimy sobie podkreślanie czyiś cech osobowości, więc proponujemy odzwierciedlić to w ciemnych akcentach. Mogą to być czarne dodatki albo malowane, czarne figury geometryczne. Jedno jest pewne, baw się konwencjami na różny sposób, wnętrze ma podkreślać Twoją osobowość!

Strzelec i łączenie światowych koncepcji

Aranżacja naszych wnętrz zyskała jeszcze większe znaczenie w związku z tym, że nie mogliśmy podróżować tyle, ile byśmy pragnęli. Zaczęliśmy oczekiwać czegoś więcej niż estetycznych dekoracji, co widać w zmianie w dostosowywaniu przestrzeni do własnej osobowości i stylu życia. Rok 2023 przychodzi z czerpaniem inspiracji z całego świata! Osoby spod znaku Strzelca cenią sobie przygody i podróże, proponujemy przeniesienie tej pasji do własnego wnętrza w postaci egzotycznych akcentów!

Koziorożec – spersonalizowana przestrzeń

Koziorożce to jedne z najbardziej zapracowanych znaków, które poza ciężką pracą cenią sobie realizowanie własnych pasji. Naszą propozycją jest zaaranżowanie miejsca pracy, które będzie im sprzyjało podczas realizacji projektów. O tym, jak w ostatnim czasie popularne stało się wydzielenie przestrzeni do wykonywania obowiązków zawodowych, już pisaliśmy, jak jednak spersonalizować wnętrze dla tego znaku zodiaku? Koziorożce cenią sobie meble i przestrzenie, które mówią coś o nich. Warto, aby wykorzystały własne meble vintage i odnowiły je, nadając im własnego charakteru!

Wodnik – organiczne projektowanie

Nowy rok przynosi dużą świadomość w aranżowaniu. Jako konsumenci, zaczęliśmy przykładać znaczenie w wyborze dodatków przyjaznym środowisku, co przełożyło się na ich większą dostępność i popularność. Wodniki będą więc zadowolone z różnorodnych dywanów, poduszek czy puf wykonanych z naturalnych tkanin, które dodatkowo nadadzą przytulnego wykończenia!

Ryby – kojące akcenty

Osoby urodzone na przełomie lutego i marca mają potrzebę wyrażania swojej kreatywności w przestrzeni domowej. Ponieważ cenią sobie relaks w połączeniu z kojącą estetyką, doskonale sprawdzi się u nich styl boho, który wpisuje się w ten chętnie wykorzystywany przez projektantów motyw natury. Nasi eksperci zalecają wybór drewnianych hamaków balkonowych, które powinny sprostać oczekiwaniom Ryb, a które w tym roku będą często pojawiać się w trendach wnętrzarskich!

przytulny kącik w pokoju dziennym

Uwzględnij swoje potrzeby

Sposób, w jaki projektujemy nasze przestrzenie, często mówi o tym, kim jesteśmy. Nie bez powodu zespół naszych projektantów MAZZANI podkreśla, jak ważne jest dostosowywanie konkretnych stylów projektowych, pod unikalny charakter mieszkańców domu. Jak widać, znaki zodiaku mogą pokazać w nowym świetle odzwierciedlenie naszych osobowości w aranżacji wnętrza. Aby uchwycić niuanse, które Cię wyróżniają i będą dostosowane do Twoich potrzeb, zapraszamy do współpracy! Działamy na terenie Warszawy i okolic, a zdalnie na terenie całej Polski.

Pytania naszych klientów:

Czy osoba spod znaku zodiaku Baran lubi mocne kolory?

Osoby urodzone na przełomie marca i kwietnia często mają silne osobowości. Choć nie jest to regułą, warto zainspirować się czymś nowym w projektowaniu wnętrza. Mocnym akcentem kolorystycznym mogą być dodatki albo ściana akcentująca. Opcji jest wiele, warto bawić się różnymi koncepcjami!

Jak zaaranżować wnętrze, aby było przyjazne środowisku?

Wybór organicznych materiałów wcale nie jest tak straszny, jak mógłby się wydawać. Ponieważ stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami, rynek zaczął dostosowywać się do naszych potrzeb. Swoją przygodę z ekologicznym projektowaniem możesz zacząć od wyboru naturalnych elementów wykończenia, wykonanych z wełny, bawełny czy prawdziwego drewna.

W jaki sposób spersonalizować przestrzeń?

Spersonalizowana przestrzeń to najlepsza metoda na podkreślenie Twojego unikalnego charakteru. Sposobów na uzyskanie wyjątkowych elementów wyposażenia jest wiele. Nasze ulubione rozwiązania to rzemieślnicze meble, odnowione wyposażenie vintage czy personalizowana przestrzeń biurowa i wypoczynkowa.

Czym są motywy ziemi i jak je wykorzystać we wnętrzu?

Motywy ziemi to trend, który w tym roku będzie intensywnie kontynuowany. Poza estetycznymi walorami, akcenty natury sprawiają, że jesteśmy bliżej niej, co przekłada się na nasze lepsze samopoczucie. Występują w postaci drewnianych elementów wyposażenia czy roślin. Poza tym, wszelkie beżowe, brązowe i zielone barwy będą nawiązywać do motywów ziemi.