biurko w pokoju nastolatka
03
paź

Organizacja pracy

Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci uczą się w domu, czy w szkole, jedno się nigdy nie zmienia – są to zadania domowe. Ci, którzy je posiadają, albo pamiętają własne doświadczenia szkolne, wiedzą, że brak przestrzeni do nauki potrafi wprowadzić nieco chaosu. Jeśli pragniesz uniknąć utrudnień w postaci plam atramentu na nowej sofie albo porozrzucanych książek w salonie, zapraszamy na zapoznanie się ze wskazówkami naszych niezawodnych projektantów!

drewniane biurko do odrabiania zadań

Wszystko w zasięgu ręki!

Jedną z ważniejszych zasad, od której warto zacząć, jest zapewnienie dziecku przestrzeni, w której znajdą się niezbędne artykuły, które przydadzą się do wykonywania zadań. Miej również na uwadze, że na każdym etapie edukacji Twojego dziecka, taki niezbędnik będzie się zmieniać. Taką przestrzenią mogą być drewniane domki albo półki powieszone na ścianie, które dziecko będzie mieć na wyciągnięcie ręki. Najważniejsze, aby spełniały swoją funkcję, czyli powodowały, że dziecko nie będzie musiało przerywać nauki w poszukiwaniu potrzebnego w danym momencie przedmiotu.

Decydujesz się na biurko? Weź pod uwagę te materiały!

Decydując się na meble, zaraz po walorze estetycznym, pragniemy, aby materiał, z którego są wykonane był trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Tworzywa, jakie w szczególności rekomendujemy to:

  • lite drewno,
  • płyty meblowe,
  • płyty MDF.

Pamiętaj o oświetleniu

Miejsce do pracy powinno być nie tylko dobrze zorganizowane, aby panujący na nim chaos nie budził niechęci, ale również odpowiednio doświetlone. Poza światłem dziennym zapewnionym przez promienie słoneczne, lampa biurowa to rzecz bezdyskusyjna. Poza tym doskonale sprawdzi się jako ochrona wzroku Twojego dziecka przed sztucznym światłem docierającym z ekranu komputera.

Biurko? Najlepiej wielofunkcyjne!

Wielofunkcyjne miejsce pracy to szereg zalet. Aktualnie rynek oferuje wiele biurek w różnych wersjach, a jeżeli nie możemy znaleźć tego wymarzonego, bez problemu możemy zlecić jego wykonanie. Istnieje wiele możliwości, możemy zdecydować się na biurko stojące, ruchome, a nawet przytwierdzone do ściany. Rozwiązania są nieograniczone, dlatego warto wziąć pod uwagę, aby miejsce pracy Twojego dziecka w weekendy służyło mu jako przestrzeń do zabawy. Decydując się na biurko, weź pod uwagę wiek Twojego dziecka i najlepiej dopiero wtedy zdecyduj, jaka funkcja najlepiej sprawdzi się w jego przypadku.

małe ozdoby przy biurku

Projektuj z intencją!

Choć aspekt funkcjonalności jest istotny, warto pamiętać, aby przestrzeń, w której spędzamy większość naszego czasu, odzwierciedlała naszą osobowość. Nasi projektanci zalecają, aby osobowość dzieci była wyrażona w małych przedmiotach. Dzięki temu aranżacja będzie nie tylko stylowa, ale również nie będzie charakteryzowała się surowym wykończeniem, niczym wyjęta z katalogu.

Wykorzystaj tablicę na przybory

Trzymanie przyborów szkolnych na biurku szybko wprowadzi bałagan do pokoju dziecięcego. Nie da się ukryć, że jest to wygodna, ale i niefunkcjonalna metoda przechowywania. Tablice ścienne, które mają funkcję dostosowywania układu rozmieszczenia przyborów, to doskonały wybór przy ograniczonym miejscu, ale także duże ułatwienie dla Twojego dziecka, które ma wszystko, co potrzebne na wyciągnięcie ręki!

Składane biurko? Będzie służyć na lata!

Składane biurka to nie tylko ratunek dla rodzin, które chcą maksymalnie zoptymalizować małą przestrzeń, ale i dobry wybór dla tych, którzy posiadają większy metraż. Jeżeli wiesz, że Twoje dziecko oraz inni domownicy zrobią tylko to, co mają do wykonania i nie spędzają większości swojego czasu przy biurku, postaw na opcję składaną. Aktualnie projektanci oferują nie tylko te całkowicie składane, ale także takie, które posiadają półki i w których składają się tylko blaty. Możliwości jest naprawdę wiele!

ZALETYWADY
kompaktowetrudne do złożenia
funkcjonalneduża uważność w prawidłowym przymocowaniu do ściany
pokój do nauki nastolatka

Praktycznie nie równa się nudne!

Zapewniając swoim dzieciom funkcjonalne i inspirujące miejsce do nauki, dbasz o ich rozwój i wygodę. Nasz doświadczony architekt wnętrz z firmy MAZZANI może pomóc Ci w stworzeniu idealnej przestrzeni nauki dostosowanej do potrzeb Twojego dziecka. Dzięki naszemu projektowaniu wnętrz, zapewnisz im spokojne i efektywne miejsce do odrabiania lekcji. Pozwól nam pomóc w zapewnieniu Twojemu dziecku najlepszego środowiska do nauki i rozwoju. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Czy tablice na przybory dobrze je podtrzymują?

Jak najbardziej! Tablice takie są często wyposażone w metalowe haczyki, które nie tylko dobrze podtrzymują przybory, ale dają możliwość swobodnego przesuwania zawieszonych na nich elementów. 

Czy warto zdecydować się na składane biurko przy częstym użytkowaniu?

Choć składane biurka to doskonały wybór dla tych, którzy wiedzą, że nie będzie często użytkowane, nie znaczy to, że nie sprawdzi się i dla tych, którzy mają z niego zamiar często korzystać. Jeżeli wiesz, że Twoje dziecko i domownicy większość swojego czasu spędzają przed biurkiem, składane z pewnością podoła częstemu użytkowaniu!

Jak wyrazić charakter dziecka w przestrzeni do nauki?

Jak mówiliśmy, zalecamy, aby wyrażać indywidualny charakter Twojego dziecka w małych przedmiotach – od jego rysunków oprawionych w ramę po znaczące dla niego pamiątki. Ważne, aby dzieci postrzegały taką przestrzeń jako ich własną, a nie tylko miejsce, w którym muszą przeznaczyć określoną ilość czasu na naukę.

Czy biurko wielofunkcyjne sprawdzi się dla nastolatka?

W biurkach wielofunkcyjnych warto wziąć pod uwagę częstotliwość ich użytkowania oraz możliwości, jakie daje Ci przestrzeń. Dla przykładu, biurko ruchome to dobry wybór dla osób, które mają ograniczone miejsce i potrzebują ich tylko do nauki, a stojące mogą służyć do zabaw w weekendy albo gry na komputerze.