Tapeta w pokoju dziecka
11
kwi

Idealna przestrzeń dla dziecka

Niezależnie od ilości miejsca, w pokoju dziecka należy skupić się na najbardziej potrzebnych przedmiotach, takich jak łóżko, biurko i miejsce do rozwoju, dziecko również potrzebuje miejsca do zabawy czy rozwijania swoich pasji.  

Mała przestrzeń na pokój dla dziecka, jak zaaranżować? 

W pierwszej kolejności należy zmierzyć pokój, niezależnie od wielkości musimy znać wymiary miejsca, z którym pracujemy. Jeśli dziecko jest na tyle duże, aby wchodzić po drabinie na łóżko, zainwestuj w materac z antresolą, na dole można wstawić biurko wraz z krzesłem obrotowym. Półki na książki i inne rzeczy można umiejscowić wyżej, z racji tego, że będzie możliwość sięgania do nich z łóżka. Jeśli pociecha jest już starsza, możemy zainteresować się łóżkiem rozkładanym, jak kanapa czy półko–tapczan pionowy. Zamiast szafy, zainwestuj w komodę, która będzie służyć nie tylko jako przestrzeń do przechowania ubrań, ale również jako miejsce do malowania czy postawienia ramek na zdjęcia bądź różnego rodzaju dodatków. O czym jeszcze należy pamiętać? 

  • dzieci uwielbiają mieć dużo zabawek, postaraj się wstawić jak największą ilość pudełek i miejsc na przechowanie przedmiotów, 
  • wstawienie dużego lustra w kąt pokoju sprawi, że zyska on optycznie na wielkości,  
  • nie zapomnij o koszu na pranie, ograniczy to bałagan w pomieszczeniu. 
Światła Ledowe w pokoju

Co jest popularne wśród nastolatków? 

Dzięki popularności TikToka, dzieci coraz częściej sięgają po inspiracje aranżacji pokoju właśnie z tej platformy – warto więc zapytać pociechy, co chciałoby dodać do swojej przestrzeni. Często może się zdarzyć, że nasze dziecko będzie miało genialny pomysł, który chce wprowadzić w życie. Niestety, nie każdy potrafi wykonać projekt pomieszczenia – więc zalecamy udać się do projektanta wnętrz, który wysłucha i urzeczywistni pomysł na pokój.  

Niezmiennie popularnymi trendami na TikToku są: 

  • bluszcze zwisające ze ścian, 
  • pastelowe kolory, 
  • ledy zmieniające kolor u sufitu, 
  • jasne meble. 

Rzecz jasna to wszystko może być inne w zależności od nastolatka. Córka zakochana w heavy metalu, nie będzie chciała pastelowych kolorów na ścianach, zaś syn z zamiłowaniem do malowania, będzie potrzebował więcej miejsca na rozwijanie pasji.  

Pokój z plakatami

Ciekawy pokój zaczyna się od ścian 

Ostatnie, na czym nam zależy, to nieciekawe miejsce dla malucha – zadbaj więc o rzeczy, które pociecha lubi. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy wstawić huśtawkę, drabinę do wspinaczki, półki na ulubione lektury, dywany i inne przedmioty, które będą pokazywać charakter i zainteresowania dziecka. Pamiętaj również o ścianach, jednolity biały czy szary kolor, raczej się tu nie sprawdzi. 

  • Zamiast używać tylko jednego koloru, wybierz tapetę lub różne odcienie ulubionej barwy dziecka.  
  • Geometryczne kształty przykują uwagę pociechy, zaś obrazki i plakaty dodadzą życia do pokoju. 
  • Zainwestuj w pokaźną ilość lamp, dobrze oświetlone pomieszczenie doda na wielkości i wszechstronności do każdej przestrzeni. 

Tworzymy wnętrza, które spełniają marzenia

Urządzenie wnętrza dla dziecka to ciężki temat, każda pociecha jest inna i wymaga innego podejścia. Ważne jest, aby nasz potomek decydował o tym, co chce mieć w swoim pokoju. Warto więc zaufać profesjonalistą, którzy wysłuchają uwag i potrzeb malucha – Zespół MAZZANI pomoże Tobie i Twojemu dziecku w doborze i aranżacji przestrzeni, a wasze marzenia staną się rzeczywistością. Stacjonarnie projektujemy w Warszawie, zaś zdalnie w całej Polsce. 

Pytania naszych klientów:

O czym pamiętać, podczas urządzania pokoju dla dorastającej córki?

To zależy od nastolatki, ale przyda się podwójne łóżko z wielką ilością poduszek i dodatkowe miejsce na makijażu. Nie zapominaj o lustrach i większej ilości miejsca na ubrania, w tym wieku dziewczyny zaczynają odkrywać swój styl i będą potrzebować więcej miejsca na “eksperymenty” z nim związane. 

Czy niemowlę potrzebuje własnego pokoju?

Nie, szczególnie na początku życia pociechy może ona spokojnie spać z nami w łóżku. Należy jednak pamiętać, że dziecko dorośnie i będzie potrzebowało własnej przestrzeni na rozwój. Trzeba być gotowym na udostępnienie miejsca dla malucha, powinno ono się przyzwyczajać do swojego pokoju od najmłodszych lat. 

Co zrobić, gdy nasze dziecko lubi bałaganić?

Zainwestuj w farbę zmywalną, dzięki temu artystyczne wybryki dziecka, nie zniszczą ścian. Przygotuj wystarczającą ilość miejsca na przechowanie rzeczy, kartony, pudełka i kosze idealnie się sprawdzą. Pamiętaj o zapewnieniu dużej ilości zabawek, dzięki temu dziecko będzie zajęte przedmiotami, a nie bałaganem, który często jest spowodowany znudzeniem.