ściany z czerwonych cegieł
12
kwi

Dla kogo styl indystruialny?

Styl industrialny w aranżacji wnętrz przypadł do gustu w szczególności ludziom młodym. Coraz częściej możemy go również zauważyć w wystroju hoteli czy restauracji. Zobacz, jak łatwo urządzić mieszkanie w stylu amerykańskich filmów. 

Geneza stylu industrialnego 

Styl ten został zapoczątkowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, w Stanach Zjednoczonych, kiedy kraj ten dotknęła recesja. Skutkowało to zostawieniem pustych przestrzeni w nieruchomościach przemysłowych. Zagospodarowanie owych lokali zapoczątkowało właśnie powstanie nowego stylu, jakim jest styl industrialny. 

Styl industrialny – cechy 

Główną cechą stylu industrialnego jest przede wszystkim duża przestrzeń pomieszczenia. Wnętrza w mieszkaniu industrialnym są zazwyczaj wysokie, jak w przypadku kamienic, a ściany wykończone cegłą lub betonem, co nadaje wnętrzu surowego charakteru.  

Oprócz przestrzeni charakterystycznymi cechami tego stylu są: 

  • metalowe lampy, 
  • niewielka ilość dodatków, 
  • chłodne odcienie, 
  • brak podziału na pomieszczenia, 
  • odsłonięte rury, kable, 
  • wykończenie w surowym stylu (cegła, beton, kamień). 
wysoki sufit w salonie

Kuchnia w stylu industrialnym 

Jeśli chodzi o meble w stylu industrialnym, można postawić tu na matową czerń i drewno. Pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami możemy zastosować wykończenie z czerwonych cegieł. Warto postawić na dodatki. Przede wszystkim sprawdzą się tu wiszące lampy rodem z fabryk, czy drewniane lub metalowe hokery przy wyspie. Dobrym rozwiązaniem będzie również sprzęt AGD w odcieniach czerni. 

Projektując wnętrze kuchni w stylu industrialnym, trzeba pamiętać o wydzieleniu odpowiedniej przestrzeni. Jeśli nie ma miejsca na wyspę, nie rób jej nie siłę. Ważne, by pozostała funkcjonalna. 

Sypialnia w stylu industrialnym 

W sypialni postaw przede wszystkim na drewno, które świetnie sprawdzi się w nieco surowym wnętrzu opisanego stylu. Warto przemycić tu ten surowiec w elementach łóżka, na przykład w postaci palet. Równie dobrze będzie wyglądać czarne metalowe łóżko. Ściany w sypialni możemy pokryć cegłą, surowym betonem lub lamelami.  

W dodatkach postawmy na duże metalowe lampy, stojące lustra w ciężkiej oprawie oraz stojaki na ubrania. Wnętrza sypialni w tym stylu nie lubią dużej ilości elementów, kierujmy się więc minimalizmem. Jeśli mamy do zagospodarowania antresolę, będzie to idealne miejsce na sypialnię w stylu industrialnym. 

duże okna w sypialni

Salon w stylu industrialnym 

Jeśli dysponujemy dużą, otwartą przestrzenią to warto zaaranżować ją na salon wraz z jadalnią. Salon, w stylu industrialnym to nie tylko ściany z cegieł czy surowego betonu. Świetnie sprawdzą się tu odcienie szarości, połączone z dodatkami nadadzą loftowego klimatu temu wnętrzu.  

Meble w salonie industrialnym powinny być masywne i ciężkie. Dobrze, kiedy ich konstrukcje wykonane są ze stali, pomalowanej w kolorze czarnym. Aby wnętrze nie było zbyt „smutne”, uzupełnijmy je o dodatki. Na ścianach zawieśmy plakaty lub obrazki, oprawione w ramy, żywsze kolory możemy przemycić w obiciach kanap i foteli.  

czarne metalowe lampy

Łazienka w stylu industrialnym 

Charakterystycznym elementem łazienki, w stylu industrialnym będzie surowy beton lub zyskujący coraz większą popularność beton architektoniczny. Rzadziej pojawia się tu element cegły, jeśli jednak już jest, to w zestawieniu z szarymi płytkami. Wnętrze industrialnej łazienki jest nieco surowe, dlatego warto ocieplić je drewnem, np. drewnianymi płytkami, które są wodoodporne. Jeśli chodzi o dodatki, postawmy tu głównie na czerń, w postaci ramy lustra, armatury czy umywalki. 

Profesjonalne projekty wnętrz na miarę

Wnętrze w stylu industrialnym stworzone jest dla osób lubiących duże przestrzenie, ceniących sobie minimalizm w dodatkach i zamiłowanie do wykończeń z takich materiałów, jak cegła czy surowy beton. Jeśli jesteś zainteresowany aranżacją mieszkania w takim stylu, nasza firma MAZZANI zadba o każdy detal. Wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie i podać swój adres e-mail, a skontaktujemy się z Tobą. 

Pytania naszych klientów:

Gdzie powstał styl industrialny?

Styl industrialny zrodził się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych.

Jakie są cechy stylu industrialnego?

Cechy stylu industrialnego to otwarte przestrzenie, surowy beton, cegła, metalowe lampy. 

Jakie łóżko przy aranżacji sypialni w stylu industrialnym?

Najlepiej sprawdzą się tu metalowe łóżka lub drewniane zrobione z palet.