Wnętrze kuchni w odcieniach brązu
13
paź

Mieszkanie w ciepłych tonacjach ziemi

Niezmiennie od lat kolory ziemi są bardzo popularne w projektowaniu wnętrz. Dzieje się tak dlatego, że przywodzą na myśl otaczającą nas naturę i są bardzo stylowe, ale też podkreśla się ich wysoką uniwersalność. Są to przede wszystkim: zieleń, szarość i brąz. Czy chciałbyś zaprojektować swoje cztery kąty w tych deseniach? Możemy ci zagwarantować, że nie będą one nudne czy smutne, a wprost na odwrót! Poniżej dowiesz się, jak je zaaranżować w swoim wnętrzu.

Projekt sypialni w barwach żółci

Naturalne odcienie w Twoim domu

Czym są kolory ziemi? Jest to pierwsze pytanie, jakie nasuwa się, gdy myślimy o tej palecie barw. Na ogół kolory ziemi to tonacje, które widzimy codziennie w naszym środowisku. Na pierwszy rzut oka będą to: gleba, roślinność, kamienie, skały czy góry, które odpowiednio stanowią brąz, zieleń i szarość.

Aranżacja takiego wnętrza ma przede wszystkim cieszyć nasze oczy oraz wpisywać się równocześnie w najnowsze, ekologiczne trendy projektowania wnętrz. Współgrają one bardzo dobrze z drewnem, lnem i bawełną, które również są w awangardzie ekologicznej. Barwy te znakomicie odpowiadają także projektom wnętrz wykonanym w nurcie boho.

Cała gama tych kolorów umożliwia projektantowi wykorzystanie różnych rozwiązań i czerpania z wielu wnętrzarskich stylów. W barwach ziemi, oprócz ścian, dobrze prezentują się także meble.

Brąz jako element stylu wnętrzarskiego

Powszechnie używanym kolorem we wnętrzach jest przede wszystkim brąz, najczęściej kojarzony z barwą kory drzew, krzewów czy gleby. Także materiały drewniane są koloru brązowego, które swoją nieprzemijalnością, elegancją i stylem wprowadzają miłą atmosferę i ciepło. Beżowy, żółty i pomarańczowy to główne tonacje, które świetnie mu towarzyszą. Również pozostałe barwy mogą dobrze się z nim komponować, dzięki czemu jest to jeden z najczęściej wybieranych kolorów w aranżacjach.

Łazienka urządzona w kolorze szarości

Zieleń – spokój i harmonia

Ciemniejsza zieleń pomaga w odpoczynku, relaksie i zachowaniu ciszy, natomiast jej bardziej energetyzującą tonacją jest na przykład odcień limonkowy. Nic tak nie przywodzi na myśl piękna otaczającej nas natury, jak wszechobecna zieleń w postaci łodyg, liści czy traw. Dlatego też aranżacja wnętrz bardzo często utrzymywana jest w tej kolorystyce – nie może to nas jednak dziwić, gdyż ciężko o barwę budzącą większą więź z dzikością natury niż zieleń.

Wnętrza w żółci – pozytywne wibracje

Witalność i radość życia czerpią swoje źródło głównie z promieni słonecznych. Dlatego zazwyczaj żółta barwa budzi skojarzenia z naszą najbliższą gwiazdą i jej obecność powszechnie wiążemy z doładowaniem energii oraz wzrostem motywacji do różnych działań. Kolor ten rozświetla naszą przestrzeń, przede wszystkim te mniejsze i gorzej oświetlone wnętrza, nadając im świeżości i rozjaśniając je, czyniąc je tym samym wesołymi, lżejszymi i jaśniejszymi.

Klasyczna i ponadczasowa szarość

Szarość może niektórym kojarzyć się ze smutkiem i zbytnią powagą, ale w wystroju wnętrz jest całkowicie inaczej – uniwersalność to jej najważniejsza cecha. Często jest ona obecna nie tylko jako główny kolor, ale także jako uzupełnienie innych – jej poszczególne odcienie, począwszy od popielu, do grafitu, sprawdzą się we wszystkich projektach wnętrzarskich. Co więcej, jest ona nieprzemijalna oraz stylowa.

Kolory ziemi we wnętrzach – korzyści

Kolory ziemi w projektowaniu wnętrz mogą poszczycić się stałą atencją i nie ma żadnych powodów, aby zaszły jakieś zmiany. Czemu opłaca się z nich skorzystać w projekcie aranżacji? Za ich wyborem stoi kilka argumentów:

  • przywodzą na myśl naturalne otoczenie,
  • tworzą miłą atmosferę i ciepło,
  • charakteryzują się uniwersalnością,
  • są odporne na przemijający czas,
  • nie wprowadzają nudy do wnętrz,
  • stanowią idealną podstawę dla innych elementów wystroju,
  • pasują do wielu stylów projektowania wnętrz.
kuchnia w kolorze khaki

Zaproś do siebie kolory ziemi

Wiedza, doświadczenie i nade wszystko pasja – to trzy składniki, które wspaniale komponują się w twórczej kuchni zespołu MAZZANI z Warszawy. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twoje marzenia o idealnym wnętrzu stały się rzeczywistością, powierz swoje projekty w ręce naszego zespołu. Nasza wiedza, doświadczenie i przede wszystkim pasja sprawią, że Twoje mieszkanie stanie się miejscem, do którego zawsze chce się wracać. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów: 

Jakie kolory ziemi wyróżniamy i co symbolizują?

Na ogół kolory ziemi to tonacje, które widzimy na co dzień w naszym środowisku. Na pierwszy rzut oka będą to: gleba, roślinność, kamienie, skały czy góry, które odpowiednio stanowią brąz, zieleń przycinek szarość.

Dlaczego wykorzystać zieleń w projektowaniu wnętrz?

Ciemniejsza zieleń pomaga w odpoczynku, relaksie i zachowaniu ciszy, natomiast jej bardziej energetyzującą tonacją jest na przykład odcień limonowy. Nic tak nie przywodzi na myśl piękna otaczającej nas natury, jak wszechobecna zieleń w postaci łodyg, liści czy traw. Dlatego też aranżacja wnętrz bardzo często utrzymywana jest w tej kolorystyce – nie może to nas jednak dziwić, gdyż ciężko o barwę budzącą większą więź z dzikością natury.