naturalne materiały we wnętrzu
06
wrz

Minimalistyczna harmonia wnętrza 

Projektowanie wnętrz w stylu japandi to fascynujące połączenie kultur japońskiej i skandynawskiej, które tworzy wyjątkową estetykę i atmosferę w salonie. Styl ten kieruje się prostotą, funkcjonalnością oraz spokojem, oddając ducha natury i minimalistycznego piękna. Japandi czerpie inspirację z japońskiego wabi-sabi, podkreślając piękno w niedoskonałości, oraz skandynawskiej hygge, kładąc nacisk na komfort i harmonię. W salonie styl japandi manifestuje się poprzez wybór naturalnych materiałów, neutralnych kolorów, minimalistycznych form i starannie dobranych detali. To styl, który nie tylko estetycznie upiększa przestrzeń, ale także tworzy miejsce relaksu i spokoju, oddając hołd pięknu prostoty. 

Naturalne kolory i materiały 

Podstawą aranżacji salonu w stylu japandi jest wybór naturalnych kolorów i materiałów. Dominują neutralne odcienie zieleni, beżu, bieli i drewna, które nawiązują do japońskich krajobrazów i skandynawskiej przyrody. Projektant wnętrz dba o zachowanie spójności estetycznej, łącząc minimalistyczne formy z naturalnymi fakturami. Meble w stylu japandi są proste i funkcjonalne, wykonane z drewna o naturalnej fakturze lub matowych powierzchni. Tekstylia, takie jak miękkie poduszki i narzuty, są utrzymane w stonowanych odcieniach, dodając przytulności i komfortu. 

dostęp naturalnego światła

Minimalistyczne meble i prosta geometria 

Styl japandi stawia na funkcjonalność i prostotę w meblach. Oto pięć elementów, które warto uwzględnić przy aranżacji salonu w tym stylu: 

  • niskie sofy – wybierz sofy o niskich oparciach i prostej formie. Miękkie poduchy o stonowanych kolorach dodadzą wygody i przytulności, 
  • drewniane stoliki – postaw na drewniane stoliki o minimalistycznych kształtach. Naturalne drewno o delikatnej fakturze wprowadzi ciepło i harmonię, 
  • minimalistyczne regały – wybierz regały z prostymi liniami, które pomieszczą potrzebne przedmioty, zachowując estetykę i porządek, 
  • funkcjonalne detale – meble mogą mieć wbudowane półki lub skrytki, pozwalając zachować porządek i ukryć niepotrzebne rzeczy, 
  • stonowane kolory – dobierz meble w stonowanych kolorach, takich jak beże, biel, szarości czy delikatne pastele. To podkreśli minimalistyczny charakter wnętrza. 

Spokojne detale i akcenty 

W stylu japandi dodatkowe detale w salonie są starannie dobrane, by nie naruszać spokoju przestrzeni. Proste ozdoby, takie jak minimalistyczne wazony z pojedynczymi gałązkami, ceramiczne figurki lub delikatne tkaniny, tworzą subtelne akcenty bez nadmiaru. Minimalistyczne lustra o prostych ramach odbijają światło i otwierają przestrzeń, zachowując harmonię. Ręcznie wykonane ceramiki, takie jak kubki czy miski, wprowadzają indywidualność i naturalność, podkreślając jednocześnie japoński akcent. To te detale dodają charakteru, oddając ducha kultur japońskiej i skandynawskiej, bez przytłaczania wnętrza. 

niesymetryczne elementy wystroju

Łączenie przestrzeni i natury 

Aby osiągnąć pełny efekt stylu japandi, warto skupić się na połączeniu wnętrza z otoczeniem. Duże okna, które wpuszczają naturalne światło, oraz rośliny w doniczkach wprowadzają naturę do salonu. Projektant wnętrz może stworzyć spójną kompozycję, w której przestrzeń wewnętrzna harmonijnie współgra z naturą na zewnątrz. To może być miejsce, gdzie widok na ogród czy otaczający krajobraz staje się integralną częścią wnętrza, dodając spokoju i uroku. Wybór roślin o prostych formach i delikatnych liściach, takich jak fikus czy paprocie, nawiązuje do estetyki japońskiego ogrodu. To także doskonały sposób na wprowadzenie naturalnych odcieni zieleni, które są charakterystyczne dla stylu japandi. Przez te elementy projektowanie wnętrz nabiera głębszego sensu, tworząc spokojne i harmonijne miejsce do wypoczynku. 

Czas na relaks i medytację 

Salon w stylu japandi jest również idealnym miejscem do relaksu i medytacji. Niska, wygodna sofa lub poduszki na podłodze tworzą przestrzeń do odpoczynku. Wprowadzenie elementów związanych z praktyką mindfulness, takich jak świeczki czy wygodne fotele, pozwoli tworzyć harmonijną atmosferę w codziennym życiu. Drewniane i ręcznie wykonane akcesoria, takie jak bambusowe rolety czy maty, dodadzą autentycznego wyrazu, nawiązując tym samym do tradycyjnych praktyk zen. To miejsce, gdzie można oderwać się od codziennego zgiełku i znaleźć chwilę spokoju, czerpiąc inspirację z kultury japońskiej i skandynawskiej równocześnie. 

obecność żywych roślin

Styl japandi w aranżacji wnętrz

Zamieniamy marzenia o idealnym wnętrzu w rzeczywistość. Projektując wnętrza w stylu japandi zespół projektantów wnętrz MAZZANI, przekształci przestrzeń w spokojną oazę harmonii i piękna. Każdy detal jest przez nas starannie przemyślany, by stworzyć unikalne, funkcjonalne i estetycznie zachwycające miejsce. Nasze podejście łączy innowacyjność z pasją, a rezultat to wnętrze, które idealnie odzwierciedla styl życia i charakter. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całym kraju. 

Pytania naszych klientów: 

Czym charakteryzuje się styl japandi?

Styl japandi to harmonijne połączenie japońskiej estetyki i skandynawskiej prostoty. Kieruje się minimalistycznymi formami, naturalnymi kolorami i funkcjonalnością, tworząc spokojną i przytulną przestrzeń.

Jakie kolory i materiały są typowe dla stylu japandi?

Dominują odcienie zieleni, beżu, bieli i drewna, które przywodzą na myśl naturę. Naturalne materiały, takie jak drewno, bambus czy tkaniny lniane, są często wykorzystywane, tworząc spójność z ideą bliskości z naturą.

Czy mogę dodać osobiste akcenty do salonu w stylu japandi?

Tak, styl japandi zachęca do dodawania niewielu, ale istotnych akcentów. Proste ozdoby, ręcznie wykonane ceramiki czy minimalistyczne lustra są mile widziane, pod warunkiem, że nie naruszają spokoju przestrzeni.

Jakie meble i akcesoria pasują do salonu w stylu japandi?

Minimalistyczne formy mebli, niskie sofy, drewniane stoliki i regały harmonijnie komponują się z tym stylem. Warto także wprowadzić rośliny w doniczkach oraz elementy związane z praktyką mindfulness, takie jak świeczki czy poduszki medytacyjne, które dodają atmosfery wyciszenia i relaksu.