kuchnia z jadalnią
09
paź

Wnętrza pełne swobody

Otwartość, prostota i surowość zachwycają we wnętrzach o industrialnym charakterze. Loftowe przestrzenie dają poczucie wolności i spełnienia. Niech Twój indywidualny duch zagości w mieszkaniu lub domu, obdarowując energią oraz nieprzeciętnością. Zgłęb tajemnice minimalistycznych aranżacji wnętrzarskich, które pomogą Ci zaprosić ten niepowtarzalny, pofabryczny klimat do siebie.

industriany styl, czerwona cegła

Z fabryki na salony

Nowojorskie dzielnice lat 50. w czasie recesji, niegdyś przepełnione nigdy niegasnącymi światłami, widzianymi z budynków fabrycznych, nagle zaczęły gasnąć. Tchnąć w nie życie powtórnie, postanowili członkowie artystycznej bohemy i tak oto tereny produkcyjne stały się energetyzującymi przestrzeniami i pracowniami, w których to wybitni twórcy tworzyli nadziemskie dzieła na płótnach. Ich zamysł artystyczny przenikał także do wnętrz. Wśród najważniejszych – pracownia Andy’ego Warhola. Tak właśnie narodził się wyjątkowy industrialny styl.  

Raj z betonu

Loftowe wnętrza są wielofunkcyjne. Jedno pomieszczenie mieści w sobie wiele innych. Zatem sypialnia, kuchnia, salon i biuro to jedno. Brzmi niecodziennie? Tak, ale również urokliwie i na czasie. Rezygnujesz ze ścian, inwestując w dużo okien i światła, a przed Tobą otwiera się raj dla oka i ducha. Zapoznaj się więc z zasadami, pozwalającymi wykreować industrialne wnętrze. Nie jest to łatwe zadanie, jednak efekty są tego warte.

mieszkanie z antresolą

Przestrzeń – oddech wolności

Kwintesencją industrialnego stylu jest jego powierzchnia. Ta zaś musi być dużych, wręcz ogromnych rozmiarów. Tak jak miasto, z którego się wywodzi. Tutaj nie ma miejsca na podziały – pomieszczenia tworzą jedno. Wysokie sufity, monumentalne okna, niezliczona ilość lamp i powściągliwość w dekoracjach budują charyzmatyczny charakter ujmująco surowego wnętrza.

Kolorystyka – prosty nie znaczy nudny

Optycznie powiększ loft, wykorzystując jasne barwy. Idealnie sprawdzą się:

  • biele,
  • szarości,
  • beże.

Jednak, aby nie było nudno, przełam stonowaną paletę odrobiną bardziej szalonych odcieni, takich jak:

  • brąz,
  • bordo,
  • czerń,
  • butelkowa zieleń,
  • turkus,
  • ciemna czerwień.

Siła i luksusowy wdzięk tego stylu tkwią nie tylko w dobrze dobranej kolorystyce, ale również w odpowiednich rodzajach materiałów. Drewno, beton, cegła, a nawet metal – razem tworzą wyrafinowanie i surowość. Dzięki tak charakterystycznym szczegółom sprawisz, iż monumentalne wnętrze nie będzie zimne, lecz nabierze charakteru. Nie zapomnij jednak, że moc industrialnego stylu to umiar.

Meble – prosto z serca

Jeżeli chodzi o umeblowanie, to loftowe pomieszczenia pozwalają na dowolność wyboru. Co więcej, najlepsze będą te z drugiej ręki, które warto samemu odnowić, aby zyskały niepowtarzalną osobowość. Liczą się meble z duszą, mające własną historię, którą będą mogły dalej pisać w Twoim domu. To właśnie te perełki, spotykane na pchlich targach czy w sklepach vintage obdarzone są największym potencjałem. Zatem pozwól sobie na odrobinę fantazji. Przecież to właśnie nowojorscy artyści dali początek temu nietuzinkowemu stylowi wnętrzarskiemu, więc nie wahaj się zaprosić do siebie mebli z odzysku. Jeśli zastanawiasz się, jakie materiały sprawdzą się najlepiej, to postaw na:

  • szkło,
  • drewno,
  • metal,
  • proste, geometryczne wzory,
  • tapicerkę (w odcieniu butelkowozielonym bądź szarym).

Niech stanie się światłość!

Oświetlenie – rzecz nie do przecenienia w stylu industrialnym. Przede wszystkim wielkie okna, aby w dzień pomieszczenie nawiedzały promienie naturalnego światła. Do tego postaw na oświetlenie punktowe (lampy, kinkiety, a nawet zwykłe żarówki, zwisające na długich kablach). Ważne, aby było minimalistycznie. Dlatego wybierz produkty mosiężne, betonowe, metalowe w kolorze czarnym lub białym i ozdobne żarówki. Skromnie, ale nowocześnie.

sypialnia z ceglaną ścianą

Szczegół ma znaczenie

Aranżując loftowe wnętrza, nie można zapomnieć o akcesoriach, które dopełnią tę niezwykłą przestrzeń. Choć w tym przypadku siła tkwi w prostocie, to jednak warto pokusić się o małe dodatki.  Mogą nimi być designerskie lampy – dodadzą stylu, jak i przedmioty z dawnych epok, budujące przytulną, ale i wyrafinowaną atmosferę. Industrialny styl lubi sprzeczności, dlatego nie bój się zawiesić na ścianach również plakatów czy obrazów w stylu pop-art., tutaj liczy się wyobraźnia. Jednak, aby nie przytłoczyć pomieszczenia i nie odebrać mu swej mocy, kieruj się zasadą lepiej mniej, niż więcej.

Industrialny styl to ascetyczność, która ma kolorową duszę. Wprowadzenie go w swoje progi nie jest zadaniem łatwym, ale kierując się zamieszczonymi powyżej zasadami, z pewnością uzyskasz zamierzony efekt. Pamiętaj, że liczy się nie tylko umiar, ale przede wszystkim Ty. Pomieszczenia urządzone w tym stylu, mimo surowości i minimalistycznej natury, pozwalają na wyrażenie własnej osobowości. Są energetyzujące, nietuzinkowe i jeśli skusisz się na wprowadzenie do nich tego nurtu, staną się Twoim oknem na świat. Bo tutaj rządzi wolność!

Projekty dopasowane do Twojego stylu

Odkryj surowy i nowoczesny urok stylu industrialnego w swoim mieszkaniu dzięki naszym projektom wnętrz. Nasz doświadczony projektant wnętrz MAZZANI to ekspert w projektowaniu i aranżacji wnętrz w tym wyjątkowym stylu. Dzięki naszej wiedzy i profesjonalnemu podejściu, Twój dom nabierze charakterystycznego dla stylu industrialnego surowego uroku i funkcjonalności. Nasz architekt wnętrz zadba o każdy detal, by stworzyć idealne miejsce, które odzwierciedli Twoją miłość do tego unikalnego stylu. Nie zwlekaj, skorzystaj z naszych usług i przekształć swoje mieszkanie w przestrzeń pełną charakteru i nowoczesności! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów: 

Czym charakteryzuje się industrialny styl?

Tym, co go wyróżnia, jest eklektyzm. Proste, wręcz surowe elementy łączą się z dodatkami z duszą. Charakteryzuje się minimalizmem, który przyciąga, a nie nudzi. W aranżacjach w tym stylu bez wahania możesz przenieść swoją osobowość do wnętrz, gdyż tutaj rządzi wolność.  

Czego nie może zabraknąć we wnętrzu w stylu industrialnym?

Przede wszystkim przestrzeni i światła. Elementy te są niezbędne, aby stworzyć prawdziwie industrialny styl. Zatem postaw na wysokie okna i dobre oświetlenie. Także na ścianach niech dominują jasne kolory, które jednak warto przełamać bardziej odważnymi akcentami (cegła, beton, butelkowa zieleń).