Spis treści:
Jasne, eleganckie, minimalistyczne wnętrza
Bazą jest biel, ale chcesz ją przełamać innym kolorem bądź strukturą i zastanawiasz się, jak to zrobić, żeby pomieszczenie nie było nudne? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak wykorzystać ten ponadczasowy kolor w meblach i dodatkach.
Drewno w otoczeniu bieli
Białe wnętrza w połączeniu z drewnianym wykończeniem to bardzo popularne rozwiązanie. Jest ponadczasowe, przytulne oraz pasuje do każdego stylu, który chcesz mieć w swoim domu. Stosuje się je w aranżacjach nowoczesnych oraz klasycznych. Wiele osób wybiera drewno, panele lub płytki drewnopodobne na podłogi, co sprawia, że przestrzeń jest bardziej klimatyczna.
Jeśli zdecydujesz się na styl nowoczesny z innowacyjnymi rozwiązaniami, to świetnie sprawdzą się minimalistyczne białe meble w wykończeniu na wysoki połysk, które mają dyskretne lub całkowicie ukryte uchwyty, a ich blaty, korpusy lub plecówki są w wykończeniu drewnopodobnym. Natomiast jeśli jest Ci bliższy styl klasyczny, to postaw na meble frezowane z intrygującymi uchwytami:
- okrągłe, złote bądź srebrne,
- czarne, matowe,
- o ciekawym kształcie (np. ważka, kwiat),
- porcelanowe,
- szklane,
- kryształowe.
W tym przypadku meble są najczęściej w wykończeniu matowym bądź satynowym.
W obydwu stylach idealnym uzupełnieniem wnętrz będą zielone rośliny, a także regały z książkami i bibelotami z podróży lub ramki ze zdjęciami. Te drobne elementy sprawią, że pomieszczenie będzie przytulne i mimo przewagi koloru białego nie będzie dawało wrażenia surowości.
Biel z akcentem kolorystycznym
Dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że białą przestrzeń możesz uzupełnić dowolnym kolorem!
Na tle jasnych ścian świetnie będzie wyglądać kanapa w odcieniu granatu, ciemnej zieleni lub delikatnego pastelowego różu. Rewelacyjnie sprawdzą się wielobarwne obrazy lub dywany, które nadadzą pomieszczeniu wyrazistego charakteru.
Jeżeli tak duży mebel, jak kanapa, chcesz pozostawić w dominującej bieli, to polecamy ułożenie na niej ozdobnych poduch. Dobrym pomysłem będą również kolorowe, długie zasłony, które sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się welurowe krzesła do jadalni, które występują we wszystkich barwach. Można je dopasować kolorystycznie np. właśnie do dekoracji okiennych lub wręcz przeciwnie – zastosować kontrastowy kolor.
Jeśli planujesz remont mieszkania w starej kamienicy, to warto zostawić jedną ścianę lub jej fragment w naturalnej, czerwonej cegle. Będzie to oryginalny element dekoracyjny w Twoim mieszkaniu, który przykuje uwagę każdego. Taką cegłę również można przemalować na biało.
Wielu producentów armatury, sanitarki czy ceramiki wprowadza kolorowe produkty do swojej oferty, które również sprawią, że łazienka będzie wyjątkowa, np. za sprawą kolorowych wanien czy umywalek.
Czarno – biały obraz
Biel i czerń najbardziej klasyczny duet, który sprawdził się na przełomie wielu lat. Jest on wykorzystywany najczęściej w stylu glamour oraz minimalistycznym. Bardzo dobrze wygląda podłoga w mozaikę w tych kolorach lub białe wnętrza z jednym mocnym elementem w kolorze czarnym:
- regał na książki,
- kanapa,
- stół,
- komoda.
Czarny kolor w białej przestrzeni można również zaakcentować w subtelniejszy sposób:
- wazony,
- ramki ze zdjęciami różnej wielkości,
- miks obrazów,
- dywan,
- poduszki.
W kuchni lub w łazience rewelacyjnym rozwiązaniem będzie armatura w wykończeniu czarnego matu oraz dodatki, np. wieszaki na ręczniki, rama lustra, uchwyty na akcesoria kuchenne i/lub same akcesoria. Również genialnym uzupełnieniem takiego wnętrza będą czarne skrzydła drzwiowe lub same klamki w tym kolorze. Bardzo ważne jest, aby dominującym kolorem była biel, zwłaszcza w niedużych pomieszczeniach, ponieważ nadmiar czerni mógłby przytłaczać.
Wzór kwiatowy z bielą
Kwiaty kojarzą nam się z delikatnością oraz subtelnością. Taki motyw wykorzystamy nie tylko we wnętrzach w stylu wiejskim, kobiecym czy boho, ale także w innych: glamour, minimalistycznym czy loftowym. Wszystko zależy od koncepcji całego projektu. Ciekawym rozwiązaniem będzie tapeta we wzór florystyczny, przy której możemy postawić piękny, biały stół z krzesłami lub na jej tle kanapę w odcieniu bieli z dekoracyjnymi poduszkami korespondującymi z tapetą. Bardzo dobrze będą wyglądać mniejsze elementy dekoracyjne w tym wzorze:
- podkładki do zastawy stołowej,
- serwety, obrusy,
- pledy, koce,
- ręczniki.
Coraz większym powodzeniem cieszą się płytki ceramiczne z motywem roślinnym, które wykorzystujemy w łazienkach, ale także bardzo często w innych pomieszczeniach. Wzór florystyczny nada wnętrzu świeżości i lekkości.
Ożyw swoje wnętrze
Przygotuj się na rewolucję w swoim mieszkaniu, wybierając biel! Projektowanie wnętrza w białym kolorze to klucz do stworzenia przestronnej, eleganckiej oazy spokoju. Nasz doświadczony projektant MAZZANI specjalizuje się w aranżacji wnętrz, oferując unikalne rozwiązania. Z nami Twoje mieszkanie zabłyśnie nowym blaskiem. Pozwól naszemu architektowi wnętrz pomóc Ci w stworzeniu pięknej, minimalistycznej przestrzeni, w której poczujesz się komfortowo. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.
Pytania naszych klientów:
Kto odnajdzie się w białych wnętrzach?
Jasne przestrzenie najbardziej będą odpowiadać osobom, które lubią minimalizm, prostotę oraz skromne dodatki.
Do jakiego stylu pasuje biała baza?
Tak naprawdę do każdego, ale najbardziej sprawdzi się w stylu rustykalnym, glamour oraz w nowoczesnym.
Złote czy srebrne dodatki?
Jeśli chcemy ocieplić pomieszczenie, to powinniśmy użyć dodatków w kolorze złota, np. Zdobienie nóg krzeseł, natomiast jeśli te dodatki wydają nam się zbyt krzykliwe, to jak najbardziej będzie pasować chłodniejsze srebro.