Spis treści:
Poznaj styl eklektyczny
Styl eklektyczny to swoboda w aranżacji wnętrz oraz różnorodność. Jednak, żeby mieszkanie nie było chaotyczne, warto wybrać motyw przewodni lub jeden wspólny mianownik, który sprawi, że pomieszczenia będą spójne. Jeśli lubisz urozmaicone wnętrza, nietuzinkowe połączenia i oryginalne rozwiązania, to jak najbardziej jest to styl, w którym odnajdziesz się idealnie.
Główne cechy stylu eklektycznego
Projekty w stylu eklektycznym są nieszablonowe i na pierwszy rzut oka mogą wydawać się chaotyczne. Jednak te wszystkie elementy i nietypowe zestawienia, które według niektórych nie pasują do siebie, są dokładnie zaplanowane. Osobisty charakter aranżacji oddaje połączenie nowoczesności z vintage, geometryczne wzory na tekstyliach, ale także na ścianach (np. tapety, plakaty), kilka struktur w jednym pomieszczeniu. Bardzo ważne we wnętrzach eklektycznych jest oświetlenie, za pomocą którego można podkręcić design całego mieszkania lub poszczególnych elementów z otoczenia.
Ściany i podłogi
Białe lub jasne barwy ścian – będą idealnym tłem dla wyposażenia w żywych kolorach lub we wzory geometryczne. Natomiast jeśli planujesz tapety w oryginalny wzór, to wtedy wnętrze uzupełniamy bardziej stonowanymi meblami oraz akcesoriami w jednolitym kolorze. Ciekawym połączeniem będą także:
- cegła i drewno – to świetny duet, ponieważ drewno ociepli surowe wykończenie cegły;
- drewno i wzorzyste płytki – drewniane regały, wiszące półki lub fronty szafek będą idealnie wyglądały na tle kolorowych lub wzorzystych płytek;
- nowoczesność i vintage – to ciekawe połączenie, które bardzo dobrze oddaje eklektycznego ducha. Jest to mieszanka innowacyjnych aranżacji z rzeczami starymi.
Wyposażenie
- Dywany – to jeden z najczęściej używanych przedmiotów do aranżacji wnętrz w stylu eklektycznym – są kolorowe, z krótkim lub długim włosiem. Nadają pomieszczeniom przytulności.
- Poduszki, pledy, koce (tekstylia) – podobnie jak dywany, ocieplają wnętrza. Mogą być w geometryczne wzory (każda poduszka inna), w żywej kolorystyce, o różnej strukturze.
- Oświetlenie – tego aspektu nigdy nie zostawiamy przypadkowi. To element, który jest jednocześnie funkcjonalny i dekoracyjny, tworzy klimat we wnętrzach eklektycznych. W jednym pomieszczeniu możemy wykorzystać każdy rodzaj lamp (wiszące, stołowe, podłogowe itd.).
Meble
Przy jednym stole każde krzesło będzie inne, podobnie można postąpić z kompletem wypoczynkowym. Do przechowywania rzeczy możemy zastosować szafki wiszące, kredensy, ale także witryny. Meble w projektach eklektycznych są jednocześnie dekoracjami, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie użycie starych mebli, obok których znajdziemy również te z najnowszych kolekcji.
Z dbałością o każdy detal
Projektowanie mieszkania w stylu eklektycznym to doskonały sposób na stworzenie unikalnej przestrzeni, łączącej różne style i epoki. Z pomocą doświadczonego projektanta wnętrz MAZZANI możesz osiągnąć doskonałą aranżację wnętrz. Nasz architekt wnętrz pomoże Ci zrealizować Twój projekt, uwzględniając Twoje preferencje i potrzeby. Dzięki temu Twoje mieszkanie będzie nie tylko piękne, ale również funkcjonalne. Skorzystaj z naszych usług i ciesz się wyjątkowym wnętrzem, które odzwierciedla Twój unikalny styl życia. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.
Pytania naszych klientów:
Dla kogo jest styl eklektyczny?
Styl eklektyczny jest dla osób, które nie lubią nudy oraz monotonii, kochają kolory oraz oryginalne zestawienia mebli czy dekoracji.
Jakie ozdoby będą pasować do mieszkania w stylu eklektycznym?
W mieszkaniach eklektycznych rewelacyjnie sprawdzą się tapety w kwiaty lub we wzory geometryczne, kolorowe tekstylia o różnorodnej strukturze, zielona roślinność w doniczkach o różnych barwach, ale także w surowym, np. glinianym, wykończeniu.
Czy łatwo jest zaprojektować mieszkanie w stylu eklektycznym?
Swoboda w projektowaniu stylu eklektycznego może być mylna i zgubna. Bardzo łatwo jest wprowadzić niepożądany chaos. Skorzystanie z pomocy projektanta da nam pewność, że każda decyzja została przemyślana i dobrze zaplanowana co do całości projektu.